Topowy Wykon: Taylor Hawkins

Topowy Wykon: Taylor Hawkins

4 kwietnia 2022, 09:00

Niespodziewana śmierć Taylora Hawkinsa była dla wszystkich szokiem. Jedyną rzeczą jaką można zrobić w tym niezwykle smutnym momencie, to wspomnienie nagrań z jego udziałem.

 

1. Foo Fighters - The Pretender

The Pretender jest chyba najbardziej znanym utworem zespołu Foo Fighters, którego Hawkins był członkiem od 1997 roku. Sam teledysk jest świetnym odzwierciedleniem tekstu, co tylko podkreśla większą moc całości w odbiorze. Oczywiście przy oglądaniu klipu nie sposób zauważyć niesamowitej żywiołowości Taylora, która była jego znakiem rozpoznawczym za zestawem.

 

 

2. Foo Fighters Taylor Hawkins Drum Solo

Solówki perkusyjne były zawsze znakiem rozpoznawczym koncertów zespołu Foo Fighters. Poniższe nagranie pochodzi z koncertu formacji z 2008 roku i jest mocno rozbudowanym wstępem do kolejnego z utworów grupy. Klip jest naprawdę godny obejrzenia, nie tylko ze względu na super energię.

 

 

3. Dave Grohl vs Taylor Hawkins (drum battle)

Niewielka ilość zespołów może poszczycić się obecnością dwóch wspaniałych perkusistów w swoich szeregach. W przypadku zespołu Foo Fighters miało to miejsce co było skutecznie wykorzystywane. Dwóch Panów wraz z gościem grającym na perkusjonaliach stworzyli niesamowitą energię, którą została przejęła przez zgromadzoną publiczność.

 

 

4. Foo Fighters - Everlong (Live At Wembley Stadium, 2008)

Chociaż przez większość utworu na scenie możemy zobaczyć tylko Dave Grohla z gitarą, to warto poczekać na wejście całego zespołu. Dlaczego? Przekonajcie się sami :)

 

 

5. Taylor Hawkins last performance in Chile 18/03/2022 “Somebody to Love”

Pod koniec marca tego roku zespół Foo Fighters miał zagrać kilka koncertów, w państwach Ameryki Południowej. Jak się okazało to występ w Chille był ostatnim koncertem Taylora w jego życiu. Chociaż jego przedwczesna śmierć przerwała wiele projektów w których uczestniczył, to pozostała duża ilość nagrań dzięki którym będzie żył wiecznie.

 

 

Zobacz także:

 

 

Main photo: Raphael Pour-Hashemi, CC BY 2.0

 

Akustyczne

Perkusja

Warsztaty z udziałem Petera Szendofi i Piotra Czyji już 29 maja
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz