Interfejsy Focusrite RedNet w studiu produkującym dźwięk dla Netflixa, Amazona, Hulu i Apple

Interfejsy Focusrite RedNet w studiu produkującym dźwięk dla Netflixa, Amazona, Hulu i Apple

4 kwietnia 2022, 14:31
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Focusrite
Dystrybucja: AUDIOTECH

Cinematic Media, kompleks postprodukcyjny w Mexico City, koncentrujący się na serialach telewizyjnych i filmach, otworzył nowe studia postprodukcyjne z certyfikatem Dolby Atmos, wyposażone w urządzenia z gamy konwerterów audio i interfejsów sieci Dante Focusrite RedNet.

[img:1]

Sześć nowych studiów Cinematic Media, zaprojektowanych i skonfigurowanych do prac nad edycją dźwięku, wstępnego dubbingu i miksowania, wykorzystuje parę 32-kanałowych mostów sieciowych Dante Focusrite RedNet HD32R oraz Interfejsów audio kompatybilnych z Thunderbolt 2 i Pro Tools|HD Red 4Pre 58-In/64-Out. Dostępne są również stereofoniczne jednostki monitorujące RedNet AM2 oraz interfejsy audio RedNet X2P 2×2 Dante. 

Próbowaliśmy stworzyć takie same studia na wszystkich trzech piętrach budynku” — mówi Horacio Malvicino, dyrektor Malvicino Design Group, który zajmował się projektem akustycznym i technicznym sześciu nowych pomieszczeń. „Jedyna różnica to wysokość sufitu, ale jeśli chodzi o sprzęt, wszystko jest takie samo. Każde piętro ma własną amplifikatornie/serwerownie, która jest wspólna dla dwóch reżyserek.

 

Oprócz sprzętu RedNet podłączonego do sieci Dante, każde studio dysponuje czterema systemami Avid Pro Tools do nagrań, edycji i miksowania dialogów, muzyki i efektów. Dwa studia mają powierzchnie sterujące Avid S6, a pozostałe cztery oferują S3. W każdym znajdują się również głośniki JBL (C211 w konfiguracji L-C-R, 708i jako głośniki surround i subwoofery JBL 4645C) – cztery studia w pełnej konfiguracji Dolby Atmos 7.4.2 i pozostałe dwa w konfiguracji dźwięku przestrzennego 7.2.

„Wszystkie pomieszczenia są połączone przez sieć Dante, co jest kluczem do tego projektu” – kontynuuje Malvicino. „Jakość dźwięku jest niewiarygodna. Łatwość instalacji i oszczędności kosztów są oszałamiające. Pracuję z Focusrite od dawna i przez lata zrobiłem z nimi wiele studiów, więc dla mnie jest to oczywiste.” 

 

Nowe obiekty zaprojektowano tak, aby spełniały wymagania techniczne głównych usług przesyłania strumieniowego, które napędzają obecny wzrost produkcji w Meksyku. „Jeśli miksujesz dla Netflixa, Amazona, Hulu lub Apple, możesz monitorować, jak będzie brzmiało to na ich platformie” – mówi Malvicino.

 [img:2]

 

 

Procesory dynamiki Konwertery ad/da Procesory dźwięku USB FireWire Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Focusrite rozwiń listę sklepów

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości