Syntezatory Waldorf Quantum i Iridium ulubieńcami Hansa Zimmera

Syntezatory Waldorf Quantum i Iridium ulubieńcami Hansa Zimmera

11 kwietnia 2022, 11:00
Producent: waldorf
Dystrybucja: AUDIOTECH

Kim Pan Zimmer jest chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wystarczy powiedzieć, że jest autorem ścieżek dźwiękowych do ponad 200 filmów, wśród których znajdują się takie tytuły jak „Gladiator”, „Cienka czerwona linia”, „Mroczny Rycerz”, „Incepcja”, „Diuna”. Moglibyśmy tak wyliczać kolejne znane tytuły godzinami. To legenda świata filmu, która od ponad 30 lat współtworzy największe kinowe widowiska.

Syntezatory Waldorf Music od wielu lat są obecne w jego pracowni. Na przestrzeni lat Zimmer korzystał z takich instrumentów jak Waldorf QWaldorf Microwave XT czy Waldorf Wave.

To zrozumiałe biorąc pod uwagę szeroką paletę brzmień, jakimi operuje w swoich utworach. Są to bardzo dynamiczne kompozycje, w których instrumentarium często się zmienia aby nadążyć kroku akcji filmu.

Syntezator Waldorf Quantum

 

[img:1]

[img:3]
Waldorf Quantum

 

W kwietniu 2020 r., na gali rozdania nagród Brit Awards akompaniował szalenie ostatnio popularną piosenkarkę Billie Eilish w trakcie jej wykonania piosenki „No Time To Die”, pochodzącej oczywiście z kolejnego filmu o przygodach Jamesa Bonda. Na tym występie pojawił się z Waldorfem Quantum.

 

[img:2]

Waldorf Iridium Keyboard

Za to zaledwie kilka dni temu, przed koncertem w niemieckiej Kolonii kompozytor pochwalił się swoim Quantumem, jak również zupełnie nowym, Iridium Keyboard. Dość powiedzieć, że wyraził się o nich bardzo entuzjastycznie.

 

[img:4]
Waldorf Iridium Keyboard

 

Nic w tym wszystkim zaskakującego z uwagi, że instrumenty Waldorf Music zawsze oferowały możliwości i brzmienie zupełnie inne od konkurentów. Rzeczywiście pozwalają tworzyć barwy oraz tekstury nie do odtworzenia na innych syntezatorach. Świadomy wybór i łączenie różnorakich barw to coś, co bez wątpienia w utworach Zimmera słychać bardzo dobrze.

 

 
Syntezatory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > waldorf rozwiń listę sklepów

Yamaha CK - Twoje brzmienie. Gdziekolwiek
Więcej wiadomości