Ciekawe instalacje: Electro-Voice i Dynacord hotelu ***** w Turcji

Ciekawe instalacje: Electro-Voice i Dynacord hotelu ***** w Turcji

14 kwietnia 2022, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Głośniki Electro-Voice i wzmacniacze Dynacord dostarczają rozrywkę na odpowiednim poziomie technicznym w Liberty Fabay Hotel. Zlokalizowany na południowo-zachodnim Turkusowym Wybrzeżu w Turcji, niedawno otwarty, pięciogwiazdkowy hotel został wyposażony w niezbędne systemy przez lokalnego partnera Electro-Voice i Dynacord, firmę Atempo.

Instalacja obejmowała różne obszary kompleksu hotelowego, od klubu nocnego wewnątrz po molo rozciągające się na Morzu Śródziemnym. Zapewnienie rozrywki gościom było centralnym elementem wizji hotelu i to w tej kwestii właśnie Atempo skoncentrowało się na sprzęcie Electro-Voice i Dynacord. Pomimo bardzo zróżnicowanych potrzeb, zespół projektantów systemów wiedział, że w szerokim portfolio Electro-Voice znajdą się odpowiednie rozwiązania, które zaspokoją każdą potrzebę.

Sprzęt Electro-Voice i Dynacord użyty w instalacji audio:

  • Zestawy Electro-Voice X-Line Advance napędzane przez wzmacniacze Dynacord TGX i kontrolowane przez oprogramowanie SONICUE zapewniają potężny dźwięk w obszarze, w którym odbywają się koncerty
  • Kompaktowe głośniki Electro-Voice ELX200 zasilane przez wzmacniacze Dynacord serii L zapewniają kontrolowane pokrycie w obrębie klubu nocnego, bez zakłócania ciszy gościom w pokojach powyżej klubu.

 

Szczegóły instalacji 

[img:1]

 

Strefa występów na świeżym powietrzu to centrum rozrywki dla gości hotelowych. Scena jest przystosowana do wszelkiego rodzaju produkcji i wymagała mocnego i wszechstronnego systemu nagłośnienia, który z łatwością pokryje widownię. Aby sprostać tej potrzebie, Atempo zdecydowało się na system liniowy X1 - dwa podwieszone grona po cztery moduły każdy, wspomagane w zakresie niskich częstotliwości przez subwoofery X12-128, na dwóch 18-kach, umieszczone pod sceną.  

 

Odległość od sceny do końca nagłaśnianego obszaru nie jest zbyt wielka, dlatego byliśmy w stanie pokryć ją wystarczająco czterema modułami X1 na stronę. Po instalacji przeprowadziliśmy serię demonstracji dla kierownictwa hotelu i kilku firm rentalowych w okolicy, za co otrzymaliśmy świetne opinie. Co ważniejsze, otrzymaliśmy również pozytywne komentarze od gości hotelowych. 

Volkan Konuralp - Prezes zarządu Atempo

 

[img:2]
Electro-Voice X-Line Advance X1

 

Wzmacniacze serii TGX zostały wybrane do napędzania tego systemu ze względu na dodatkowe możliwości, jakie będą oferować, podczas gdy oprogramowanie SONICUE zapewnia sterowanie i kontrolę nad systemem.

 

TGX z SONICUE było właściwym wyborem, aby pozwolić X1 pokazać swoją prawdziwą moc. Wzmacniacze TGX to absolutne bestie, które dają kolejny poziom headroomu systemom liniowym i subwooferom.

Volkan Konuralp - Prezes zarządu Atempo

 

[img:3]
Dynacord TGX

 

W innym rejonie, odpowiednio oddalonym od sceny, zestawy ZX5 zasilane wzmacniaczami serii L zostały wybrane, aby zapewnić dźwiękowy krajobraz wokół odkrytego basenu. Osiem zestawów zostało zamontowanych na specjalnie skonstruowanych, zadaszonych pylonach i zawieszonych parami wokół basenu. Są one napędzane przez dwa wzmacniacze L2800FD, aby zapewnić wyrównane brzmienie podczas animowanego pokazu, który odbywa się na basenie.

Zespół Atempo stanął przed zupełnie innymi wyzwaniami, jeśli chodzi o klub nocny w hotelu. Tutaj zdecydowali się na zestawy głośnikowe ELX200, aby zapewnić precyzyjne i spójne pokrycie wymagane w tym miejscu.

 

Piętra nad klubem nocnym to miejsca noclegowe, więc nie chcieliśmy, aby system nagłośnienia przeszkadzał gościom. Postawiliśmy na pierwszym miejscu homogeniczną dystrybucję dźwięku i czystość, aby zapewnić zrównoważone wzmocnienie dźwięku w tym obszarze.

Volkan Konuralp - Prezes zarządu Atempo

 

[img:4]
Electro-Voice ELX200

 

12 zestawów z serii ELX200 (po cztery na głośnikach 15" i 10” oraz cztery subwoofery 18”) jest napędzanych przez trzy wzmacniacze serii L.

 

Seria L dała nam najlepszy wybór pod względem stosunku ceny do wydajności i zapewnia najwyższą wydajność w swojej klasie.

Zawsze mieliśmy dobre doświadczenia ze sprzętem Electro-Voice i Dynacord, a hotel Liberty Fabay jest tego kolejnym przykładem. Osiągnęliśmy tutaj świetne wyniki i nie napotkaliśmy żadnych trudności.

Volkan Konuralp - Prezes zarządu Atempo

 

Nagłośnienie instalacyjne Wzmacniacze, końcówki mocy Ciekawe instalacje na świecie Systemy liniowe Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dynacord Pro Audio Dynacord Pro Audio www.dynacord.com

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Gwiazdy Electro-Voice i Mipro w gwiazdkowej promocji
Więcej wiadomości