Planet22c - Pomarańczowy interfejs Dante od ESI

Planet22c - Pomarańczowy interfejs Dante od ESI

8 kwietnia 2022, 11:00
Producent: ESI
Dystrybucja: Music Info

Producenci sprzętu często nadają swoim nowym konstrukcjom nazwy, których związku z charakterem urządzenia nijak nie da się domyślić. Tak jest między innymi z nowym interfejsem Dante firmy ESI. Nazwa tegoż interfejsu brzmi bowiem planet22c. Jedynym jej elementem, który da się jakoś powiązać z samym produktem, jest liczba 22 – interfejs ten oferuje bowiem dwa wejścia i dwa wyjścia audio. A co do reszty...

Jako się rzekło, planet22c to urządzenie, które umożliwia bezpośrednie wprowadzenie i wyprowadzenie sygnałów audio z sieci Dante. Co więcej, może też pełnić rolę pośrednika pomiędzy tą siecią i komputerem, o ile tylko zainstalowano w nim oprogramowanie Dante Virtual Soundcard (DVS).

 

[img:1]

 

Interfejs ma na pokładzie wysokiej klasy przetworniki A/C i C/A Burr-Brown, zapewniające dynamikę sięgającą 110 dB w przypadku konwersji analogowo-cyfrowej i 120 dB dla przetwarzania w przeciwnym kierunku. Częstotliwość próbkowania może wynosić od 44.1 kHz do 96 kHz, przy stałej rozdzielczości 24 bitów.

 

[img:3]

 

Zarówno wejścia, jak i wyjścia mogą pracować z poziomem zarówno konsumenckim -10 dBV, jak i profesjonalnym +4 dBu, co oznacza możliwość podłączenia różnego rodzaju urządzeń dźwiękowych, co przekłada się na uniwersalność interfejsu. Maksymalny wejściowy poziom sygnału analogowego to +6 dBV przy ustawieniu -10 dBV lub +20 dBu w trybie pro. Dokładnie takie same wskaźniki dotyczą sygnału wyjściowego. Wszystkie analogowe złącza audio mają postać ćwierćcalowych gniazd symetrycznych TRS.

 

[img:2]

 

Interfejs może być zasilany w dwojaki sposób – wprost z sieci, z wykorzystaniem technologii Power over Ethernet (PoE), lub za pomocą 12-woltowego zasilacza, który nabywca otrzymuje w pakiecie.

Urządzenie jest bardzo niewielkie i poręczne. Jego wymiary wynoszą 10.5 × 11 × 2.5 cm, zaś masa to zaledwie 236 gramów. Z pewnością więc można je wsunąć do kieszeni, i to nie narażając jej na oberwanie. Jaskrawy pomarańczowy kolor obudowy sprawia zaś, że interfejs wygląda dość intrygująco i nietrudno będzie go wypatrzeć nawet w plątaninie przewodów.

 

USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > ESI rozwiń listę sklepów

Studio

Apogee Symphony I/O Mark II. Łatwe miksowanie Dolby Atmos w Apogee Control 2 [NAMM'22]
Więcej wiadomości