Gitara z klipu "Smells like..." Nirvany na aukcji. Czy padnie rekord?

Gitara z klipu "Smells like..." Nirvany na aukcji. Czy padnie rekord?

25 kwietnia 2022, 09:00
Producent: Fender

Kolejna gitara Kurta Cobain'a trafia na aukcję. Tym razem trafiło na Fendera Mustanga w wykończeniu Lake Placid Blue. Tak, jest to gitara  teledysku "Smells like teen spirit"! Część z dochodu z aukcji trafi do instytucji zajmującej się pomocą dla osób z problemami natury mentalnej.

 

 

Klip do "Smells like teen spirit" Nirvany to z pewnością jeden z najbardziej znaczących obrazków początku lat 90-tych. Singiel ten był jednym z kamieni milowych grunge'u - nurtu, który przewrócił do góry nogami rynek muzyczny ostatniej dekady XX wieku. W utworze tym widzimy Kurta Cobain'a grającego na Fenderze Mustangu w wykończeniu Lake Placid Blue. Instrument ten właśnie trafił na aukcję w domu aukcyjnym Julien’s Auctions. Część dochodów ze sprzedaży przeznaczona będzie na działalność organizacji Kicking the Stigma, pomagającej osobom z zaburzeniami mentalnymi. 

 

[img:1]

 

To nie pierwszy instrument Cobain'a który trafił na aukcję. Przypomnijmy, inny Mustang (używany podczas trasy promującej album "In Utero") został sprzedany za 340 tys. dolarów, podczas gdy akustyczny Martin D-18E, użyty na legendarnej płycie MTV Unplugged in New York kosztował ponad 6 mln dolarów, co czyni go najdroższą gitarą, sprzedaną na aukcji. 

 

[img:2]

[img:3]
 
Elektryczne Gitary

Gitara

Ekskluzywny ES-335 od Gibsona i Slasha
Więcej wiadomości