Numark NS4FX - Cztery decki... w dwóch

Numark NS4FX - Cztery decki... w dwóch

21 kwietnia 2022, 16:00
Producent: Numark
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Jednym z brandów, jakie przychodzą na myśl w pierwszej kolejności, gdy rozmowa schodzi na temat sprzętu dla DJ-a, jest Numark. I słusznie, bo oferuje sprzęt wysokiej klasy, dający duże możliwości kreacyjne. Tak też jest w przypadku najnowszego produktu Numarka, NS4FX.

 

 

NS4FX jest czterokanałowym kontrolerem, co oznacza, że używający go DJ może miksować nagrania, sample i pętle z czterech odrębnych materiałów źródłowych. Nieodzownym i najbardziej rzucającym się w oczy elementem każdego cyfrowego systemu DJ-skiego są obrotowe talerze, emulujące działanie tradycyjnych gramofonów. NS4FX, podobnie jak wiele innych tego typu urządzeń, wyposażony jest w dwa takowe „jog wheels”, o średnicy 6 cali, czułe na dotyk, bardzo precyzyjnie skalibrowane.

 

[img:1]

Jednak tym, co ów model w zdecydowany sposób wyróżnia spośród dziesiątek innych, jest to, że talerze z użyciem dwóch warstw. Inaczej mówiąc, w praktyce oznacza to, że DJ ma do dyspozycji nie dwa, lecz aż cztery wirtualne decki. Pośrodku każdego talerza znajduje się czytelny wyświetlacz, dostarczający najistotniejszych informacji dotyczących parametrów odtwarzania bieżącej ścieżki.

Każdą warstwę można poddać odrębnej trzypasmowej korekcji, działaniu efektów (np. pogłosu czy flangera), a także filtracji dolno- lub górnoprzepustowej, i odtwarzać z niezależną regulacją poziomu i przemiataniem przy użyciu standardowego tłumika krzyżowego, z możliwością dowolnego przypisania A/B.

 

[img:2]

 

W obu sekcjach kontrolera znaleźć można identyczne zestawy standardowych przycisków sterujących oraz zestaw ośmiu „performance pads”, czyli padów wykonawczych.

Kontroler NS4FX wyposażono w wejście mikrofonowe 1/4 cala na przedniej ścianie i drugie (z regulacją poziomu i uproszczoną korekcją), przełączane zamiennie z liniowym wejściem Aux RCA, na tylnej. Po drugiej stronie ścieżki sygnałowej znajdują się wyjścia audio. Wyjście główne ma postać dwóch symetrycznych gniazd XLR, do których trafia sygnał z przetworników cyfrowo-analogowych. Te pracują z częstotliwością próbkowania 44,1 kHz i 24-bitową rozdzielczością. Oprócz wyjść głównych kontroler wyposażony został w odsłuchowe wyjście stereo na gniazdach RCA oraz dwa wyjścia słuchawkowe, TRS 1/4 i 1/8 cala.

 

[img:3]

 

NS4FX jest w pełni kompatybilny z oprogramowaniem Serato DJ i wraz z urządzeniem nabywca otrzymuje kopię aplikacji Serato DJ Lite. Niestety wersja ta pozwala na użycie decków tylko w trybie jednowarstwowym, gdyby więc użytkownik chciał w pełni wykorzystać możliwości kontrolera, konieczny będzie jej upgrade do wersji Pro.

NS4FX ma wymiary 59.7 x 27.4 x 6.1 centymetrów i masę 3 kilogramów.

 

[img:4]
 
Kontrolery DJ Kontrolery MIDI USB

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Numark rozwiń listę sklepów

Studio

Yamaha CK - Twoje brzmienie. Gdziekolwiek
Więcej wiadomości