Portman S-TRIBE - premiera oświetlenia dekoracyjnego LED

Portman S-TRIBE - premiera oświetlenia dekoracyjnego LED

21 kwietnia 2022, 14:20
Producent: Portman

Po udanej premierze oświetlenia Mantis, którą mieliśmy okazję dla Was relacjonować, przyszedł czas światło dekoracyjne o nazwie Portman S-TRIBE. Tu także wykorzystano pięć mocnych źródeł LED z emulacją halogena, podobnie jak odbłyśniki wykonane z młoteczkowanej blachy o kształcie trapezu. Lampa posiada dodatkowo 10 niezależnych źródeł LED RGBW, które dają light designerom narzędzie do kreatywnego oświetlenia scenicznego. 

Portman S-TRIBE

[img:1]

S-TRIBE w skrócie:

 • pięć mocnych źródeł głównych LED z emulacją halogena (1600-2900K)
 • płynne przejście zapewnia obsługa 16 bitów
 • do dyspozycji mamy też opcje stroboskopu
 • sterowanie: 
  • obok standardowego złącza DMX, opcji sterowania przez Art-Net.
  • RDM oraz złącze W-DMX ready.
 • akcesoria umożliwiają łączenie (bez dodatkowych śrub) lamp w ciekawe konfiguracje 
 • funkcjonalność Autor Orientation™ - umożliwiająca automatycznie rozpoznanie lampy w przestrzeni
 • więcej o oświetleniu scenicznym

 

Sterowanie S-TRIBE

Przy sterowaniu głównymi źródłami mamy do dyspozycji kilka krzywych ściemniania. Całość obsługiwana jest za pomocą 16 bitów, dzięki czemu przejścia są bardzo płynne. Do dyspozycji mamy też opcje stroboskopu. To wszystko powoduje, że lampa w najwyższym "mode" ma aż 97 kanałów DMX (w najniższym jest ich 12). Przez tak dużą liczbę kanałów producent zdecydował się na dodanie, obok standardowego złącza DMX, opcji sterowania przez Art-Net. Standardem w produktach Portman jest też RDM czy złącze W-DMX ready.

 

Modułowa budowa daje dużo możliwości 

Kształt lampy jest nieregularny i umożliwia łączenie jej w większe struktury. Możemy z nich budować długie linie, ściany, łamane krzywe, duże figury etc. Lampy możemy podwiesić na kracie od góry albo od tyłu. Możemy też postawić na dołączonej do zestawu bazie. Lampy oraz różne akcesoria ze sobą łączymy za pomocą szybkiego, autorskiego systemu Quick Joint System™, bez konieczności używania śrub. Lampy mają wysokość około 120 cm i 15 cm szerokości. Lampy wyglądają ciekawie na scenie postawione samodzielnie na statywach. Złączone jednak ze sobą długimi bokami w różnych konfiguracjach dzięki trapezowym komorom świecenia tworzą właściwie inne urządzenia, a mając już właściwie tylko sześć urządzeń możemy zbudować pokaźny sześciokąt o wymiarach około 2 na 3 metry.

[img:2]

W związku z tym, że lampa w tych różnych układach jest ciągle obracana, to producent przewidział specjalną funkcjonalność Autor Orientation™, która umożliwia automatycznie rozpoznanie lampy w przestrzeni. Jeśli puścimy efekt na lampie od góry do dołu i obrócimy lampę do góry nogami, to efekt wciąż będzie odtwarzany od góry do dołu. To znaczne ułatwienie przy programowaniu lamp w większych strukturach. 

[img:3]

Prezentacja na targach Prolight & Sound

Lampę będzie można zobaczyć na żywo na targach Prolight+Sound na stoisku Portman Lights (Hala 12.0 stoisko C58) oraz lokalnie u dystrybutorów, którzy obejmują ponad 50 krajów. Otrzymają oni swoje modele demonstracyjne już w na początku maja. Pierwsze partie produkcyjne natomiast będą dostępne w sprzedaży w czerwcu. 

S-TRIBE, podobnie jak inne modele Portman produkowane są od sześciu lat w Polsce. Wszystkie posiadają zarejestrowane wzory przemysłowe.

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

Oświetlenie led Oświetlenie architektoniczne Skanery Koloryzatory Efekty / Lasery

Oświetlenie

Warsztaty Oświetleniowe LTT 2024 online - Zobacz video
Więcej wiadomości