PreSonus Eris E5 BT - Małe monitory z Bluetoothem

PreSonus Eris E5 BT - Małe monitory z Bluetoothem

26 kwietnia 2022, 11:00
Producent: PreSonus

Należąca do korporacji Fendera firma PreSonus jest jedną z tych, które nie skupiają się na pojedynczych produktach czy nawet grupach produktów, a podchodzą do zagadnienia w sposób kompleksowy. W efekcie jej ofertę wypełniają najrozmaitsze, tworzące swoisty ekosystem urządzenia związane z produkcją dźwiękową, od interfejsów audio, przez konsolety mikserskie, po mikrofony i monitory studyjne. Omawiany tu produkt to przedstawiciel tej ostatniej kategorii asortymentowej.

PreSonus Eris E5 BT to dwudrożne monitory bliskiego pola. Jak to w przypadku monitorów tego rodzaju bywa najczęściej, głośniki niskotonowe – choć raczej należałoby powiedzieć niskośredniotonowe, albowiem punkt podziału pasma pomiędzy woofer i tweeter jest tu ustawiony dosyć wysoko, bo aż na 6.7 kiloherca – mają niedużą średnicę, wynoszącą 5.25 cala. Przetwornikiem wysokotonowym jest zaś tweeter z jedwabną, jednocalową kopułką.

 

[img:1]

 

Całość jest zdolna do przetwarzania częstotliwości w zakresie 53 Hz – 23 kHz. Z pewnością w przypadku wielu produkcji, i to raczej ukierunkowanych na multimedia niż poważne produkcje muzyczne, przyda się więc sparować zestaw z dedykowanym subwooferem Eris Sub8.

 

[img:3]

 

Jak podaje producent, monitory potrafią wygenerować 112 dB SPL. Oba napędzane są dwukanałowym wzmacniaczem klasy D, umieszczonym na pokładzie lewego, a dostarczającym po 50 watów mocy do każdego z nich. Prawy monitor podłącza się zwykłym przewodem dwużyłowym, mocowanym w gniazdach z zaciskami sprężynowymi.

 

[img:2]

 

Sygnał do wzmacniacza może trafiać czterema drogami. Pierwsza to para symetrycznych gniazd TRS, zapewne przeznaczona do współpracy ze sprzętem profesjonalnym. Druga para stereo to wejścia RCA. Trzecim punktem wnikania sygnału jest stereofoniczne wejście 1/8”, umieszczone tuż obok wyjścia słuchawkowego na przedniej ścianie lewego monitora. Pozwala ono na podłączenie urządzenia multimedialnego, jak smartfon czy tablet. No i wreszcie, czego zapewne spostrzegawczy Czytelnicy już się domyślili, Bluetooth, przy użyciu aplikacji aptX. Brak jest informacji, czy wejścia podlegają jakimś priorytetom – to chyba trzeba zbadać na własną rękę.

Na rynku europejskim cena zestawu Eris E5 BT ma wynosić 249 euro.

 

[img:4]
 
aktywne Monitory studyjne

Studio

Apogee Symphony I/O Mark II. Łatwe miksowanie Dolby Atmos w Apogee Control 2 [NAMM'22]
Więcej wiadomości