LD Systems MAILA: Nagłośnienie dla rentalu (Prolight + Sound 2022)

LD Systems MAILA: Nagłośnienie dla rentalu (Prolight + Sound 2022)

29 kwietnia 2022, 11:55
autor: Daniel Zimerman
Producent: LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Adam Hall Group rozpoczęło świętowanie i premiery nagłośnienia / oświetlenia dzień przed targami Prolight + Sound 2022, w swojej siedzibie w Neu-Anspach niedaleko Frankfurtu. Uczestniczyliśmy w tej uroczystości oczywiście i jest nam miło zaprosić do video relacji z tego wydarzenia. Niewątpliwym bohaterem wieczoru był nowy system nagłośnieniowy LD Systems dedykowany do firm rentalowych o nazwie MAILA. 

MAILA "Modular All-Round Intelligent Line Array" to skalowalny system nagłośnieniowy, który ma wyznaczać nowe standardy łatwości obsługi i elastyczności na rynku profesjonalnego wynajmu. 

spis treści:  video z premiery MAILA I elementy systemu I zestawy nagłośnienia maila 

Tak było na premierze LD Systems MAILA 

Adam Hall Experience Center  [25.04.2022]

 

 

[img:24]

Baptiste Languille
Starszy menedżer ds. globalnego marketingu marki LD Systems

Powiedzmy sobie szczerze: do tej pory nikt na rynku profesjonalnego wynajmu nie brał LD Systems pod uwagę. Teraz pojawiła się MAILA, która oferuje niespotykaną dotąd elastyczność i łatwość obsługi. Jestem głęboko przekonany, że MAILA ugruntuje swoją pozycję na całym świecie jako idealne uzupełnienie dużych, nieporęcznych systemów line array. 

 

Elementy systemu MAILA

System tworzą cztery podstawowe elementy: moduł satelitarny MAILA SAT, moduł kolumnowy MAILA COL, moduł wzmacniacza MAILA SPA oraz subwoofer MAILA SUB. Dzięki tym elementom MAILA umożliwia tworzenie skalowalnych, elastycznych konfiguracji systemowych do szerokiego zakresu zastosowań w zakresie nagłaśniania.

Oferta obejmuje zarówno proste systemy nagłaśniania mowy (bez subwooferów), poprzez większe konfiguracje dedykowane dla konferencji oraz koncertów klubowych, po podwieszane w gronach systemy liniowe do profesjonalnego nagłaśniania koncertów i festiwali, z możliwością elastycznego rozmieszczenia subwooferów na podłożu. 

Zobacz video prezentację systemu MAILA

  

aplikacja pozwalająca sterować nagłośnieniem Oprócz elastyczności zastosowań MAILA charakteryzuje się zaawansowanymi funkcjami i technologiami, które znacznie ułatwiają pracę każdego realizatora dźwięku.

Na przykład system SmartLink+ umożliwia bezprzewodowe połączenie (zasilanie + sygnał) oraz automatyczne rozpoznawanie poszczególnych modułów, a niewidoczne anteny LogoLink zapewniają bezprzewodowe połączenie o zasięgu do 30 metrów w rzeczywistych warunkach.

Sterowanie za pomocą aplikacji 

Za pomocą bezpłatnej aplikacji MAILA (iPadOS) można również szybko, łatwo i precyzyjnie skonfigurować każdy system MAILA - łącznie z obliczaniem kątów modułów SAT i bezprzewodową aktualizacją systemu.

Aplikacja daje również dostęp do 10-parametrycznego korektora, ustawiania linii opóźniającej, kątowania, sprawdzania sparowania całego systemu. 

 

ustawianie kątów MAILAUstawianie kątów w nagłośnieniu

Dzięki opatentowanemu mechanizmowi EasySplay, MAILA podnosi łatwość obsługi liniowych systemów nagłośnieniowych na wyższy poziom. Rewolucyjny mechanizm umożliwia użytkownikom niemal płynną regulację nachylenia każdego satelity w zakresie od 0° do 8°.

Kąt można regulować jedną ręką za pomocą obrotowego uchwytu, nawet pod obciążeniem. W ten sposób każdy system MAILA oferuje jedyną w swoim rodzaju elastyczną koncepcję dostosowania pokrycia dźwiękiem do każdej sytuacji, w dowolnym czasie.

 

[img:12]

[img:19]

[img:20]

System MAILA opiera się na czterech podstawowych elementach:

[img:26] 

MAILA SAT

Głośnik satelitarny MAILA SAT w aluminiowej obudowie jest prawdziwym elementem line array, zawierającym pięć 1-calowych głośników wysokotonowych, umiejscowionych przed 6.5-calowym głośnikiem średniotonowym i rozmieszczonych współosiowo w oparciu o technologię Advanced WaveAhead. SonicGuide (dwa połączone ze sobą falowody) łączy głośniki w MAILA SAT praktycznie bez zakłóceń fali. Z tyłu każdego MAILA SAT znajduje się obrotowy uchwyt mechanizmu EasySplay.

 

[img:14]

[img:15]

 

MAILA COL

Pełnozakresowy aktywny moduł kolumnowy MAILA COL z 4 głośnikami 6.5'' nie tylko zapewnia rozszerzony zakres niskich i średnich tonów, ale także zawiera 4-kanałowy wzmacniacz DSP o łącznej mocy 2.5 kW, który steruje zarówno samą kolumną, jak i satelitami MAILA SAT. W ten sposób zestawy MAILA z modułem kolumnowym mogą być stosowane nie tylko w wariancie z ustawieniem na podłożu, ale także jako systemy podwieszane składające się z MAILA COL i maksymalnie ośmiu MAILA SAT - szczególnie przydatne na festiwalach i w instalacjach stałych.

W praktycznym zastosowaniu system MAILA COL zapewnia dodatkową korzyść: moduł połączonych kolumn umożliwia realizację wzmocnienia dźwięku przy klasycznym ustawieniu zestawu na podłożu w przestrzeni znacznie większej (do 3.2 metra) niż w przypadku systemów konwencjonalnych, a dzięki większemu zasięgowi umożliwia równomierne pokrycie dźwiękiem nawet dalekiego pola.

 

[img:21]

 

MAILA SPA

MAILA SPA jest jedynym modułem MAILA bez wbudowanych głośników - a mimo to stanowi integralną część koncepcji MAILA. MAILA SPA to moduł wzmacniacza w eleganckiej zintegrowanej aluminiowej obudowie o mocy 1,25 kW z procesorem SysCore DSP do sterowania maksymalnie ośmioma satelitami MAILA SAT. Dzięki systemowi SmartLink+ satelity można w prosty sposób podłączyć i bezprzewodowo dostarczać im sygnał audio i zasilanie.

Ponadto technologia SmartLink+ umożliwia niezależne definiowanie zainstalowanych satelitów poprzez dostępne automatyczne lub manualne przetwarzanie DSP. Podobnie jak w przypadku modułu kolumnowego MAILA COL, MAILA SPA pozwala użytkownikom na realizację zarówno konfiguracji w ustawieniu na podłożu z sztycą dystansową (w zestawie MAILA S), jak i systemów podwieszanych z adapterem montażowym EasyMount+.

 

[img:22]

 

MAILA SUB

MAILA SUB stanowi podstawę każdego systemu MAILA. Wysokowydajny subwoofer 2.5 kW 2x15'' pracuje w układzie pasmowo-przepustowym, a dzięki procesorowi SysCore DSP zapewnia potężny i mocny fundament basowy w każdym zastosowaniu. Koncepcja akustyczna głośnika MAILA SUB opiera się na planarnej konstrukcji pasmowej z ćwierćfalową tubą i symetryczną konstrukcją przetwornika. Dzięki umieszczeniu dwóch głośników 15'' naprzeciwko siebie MAILA SUB umożliwia wyjątkową kompensację impulsów, co przekłada się na potężne i precyzyjne ciśnienie w zakresie niskich częstotliwości.

 

[img:17]

[img:16]

 

Zestawy MAILA

LD Systems oferuje MAILA w pięciu zestawach, każdy z indywidualną konfiguracją podstawową i akcesoriami: MAILA S, MAILA M, MAILA L, MAILA XL i MAILA XXL. Podczas gdy najmniejszy system MAILA, nawet w konfiguracji SMALL, stanowi niezwykle potężny, aktywny, pełnozakresowy system stereofoniczny o łącznej mocy 7,5 kW, duże, podwieszane systemy MAILA XL i MAILA XXL z łatwością obsłużą nie tylko kluby, duże konferencje i sale, ale także średniej wielkości festiwale. Niektóre zadania wymagają zastosowania dużego systemu liniowego. Dla wszystkich innych jest MAILA.

 

[img:13]

[img:25]

 

 

Systemy liniowe Subwoofery aktywne Pełnopasmowe aktywne Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego na rynku. Alcons LR18
Więcej wiadomości