Fiedler Audio Spacelab - Przełomowy plug-in dla dźwięku 3D

Fiedler Audio Spacelab - Przełomowy plug-in dla dźwięku 3D

29 kwietnia 2022, 10:00
Producent: Fiedler Audio

Fiedler Audio wypuszcza Spacelab - przełomową wtyczkę do dźwięku 3D opartą na obiektach. Dla każdego DAW-a, dla wszystkich formatów, od stereo do dowolnej konfiguracji wielokanałowej. Opracowany wspólnie z instytutem Fraunhofer IIS, wynalazcą formatu mp3.

 

 

Niezależnie od tego, czy chodzi o muzykę, film/wideo, transmisję, gry czy VR/AR, Spacelab oferuje nowy, rewolucyjny sposób umieszczania wszystkich produkcji we właściwej perspektywie akustycznej. Spacelab łączy najnowocześniejszy pogłos, panoramowanie 3D i uprzestrzennianie w jednej wtyczce - zapewniając dostęp do świata dźwięku 3D każdemu, kto korzysta z dowolnego programu DAW.

Wtyczka traktuje przychodzący dźwięk jako obiekty umieszczone w przestrzeni wirtualnego pomieszczenia. Obiekty wraz z ich pogłosem są następnie renderowane do dowolnego pożądanego formatu wyjściowego, od stereo do dowolnego formatu audio 3D, czy to do odtwarzania za pomocą głośników czy też słuchawek, poprzez renderowanie binauralne. Spacelab jest w pełni kompatybilny z Dolby Atmos i MPEG-H. 

 

[img:1]

 

Spacelab Beam to „transporter” plug-in do Spacelab. Beam bardzo ułatwia wysyłanie wybranych ścieżek do przestrzennego środowiska audio 3D Spacelab i zamienia je w obiekty audio. Dzięki Beam nawet DAW oferujący „tylko” architekturę stereo można wzbogacić o dźwięk przestrzenny w pełnym 3D.

Spacelab jest dostępny w dwóch iteracjach - Spacelab Interstellar i Spacelab Ignition. Aby uzyskać świetny pogłos i możliwość rozszerzenia ścieżek audio na obiekty audio 3D, Spacelab Ignition jest idealnym narzędziem dla producentów muzycznych i wszelkich twórców treści audio, którzy chcą mieć możliwość pozycjonowania dźwięków w przestrzeni, pozostawiając pole stereo. Ignition obsługuje do 24 niezależnych obiektów. Dla tych, którzy chcą więcej, idealny będzie Spacelab Interstellar, który obsługuje maksymalnie 256 niezależnych obiektów audio w przestrzeni.

 

[img:2]

 

Martin Rieger, uznany ekspert w dziedzinie mediów imersyjnych, specjalizujący się w XR z przestrzennym dźwiękiem 3D:

 

To, co czyni Spacelaba wyjątkowym, to to, że z jednej strony jest łatwy w obsłudze, a z drugiej może być bardzo złożony. Innowacyjny workflow daje możliwości twórcze i kombinacje, których nie znam z żadnego innego narzędzia. Dzięki Spacelabowi zyskałem nową inspirację do miksowania w przestrzeni 3D i świetnie się bawiłem podczas całego procesu.

 

Oprogramowanie i DAW Pluginy, instrumenty, sample

Studio

L-Acoustics L-ISA Studio teraz z wyjściem binauralnym
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz