Dlaczego Teatr IMKA Tomasza Karolaka korzysta z mikrofonów bezprzewodowych MIPRO?

Dlaczego Teatr IMKA Tomasza Karolaka korzysta z mikrofonów bezprzewodowych MIPRO?

6 maja 2022, 12:00
Producent: Mipro
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Tomasz Karolak to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce. Powołał do życia w 2010 Teatr IMKA, który od początku proponował wysokiej jakości sztukę dla wyszukanego widza, nie stroniąc od ambitnej rozrywki. W teatrze najważniejsza jest zrozumiałość głosu czy śpiewu aktora. Zatem mówimy o odpowiednich mikrofonach bezprzewodowych, nagłośnieniu. Słowem to podstawa i zarazem komfort pracy. 

Podczas niedawnych poszukiwań systemu mikrofonów bezprzewodowych zespół IMKI zdecydował się na propozycję marki Mipro, na mikrofony serii ACT8, zapewniającej stabilną cyfrową transmisję. Oto jakie są opinie realizatora dźwięku.

[img:3]

[img:6]

Zakupiono 8-kanałowy zestaw złożony z dwóch czterokanałowych odbiorników ACT-848 wyposażonych w komunikację Dante oraz ośmiu bodypacków z mikrofonami nagłownymi w kolorze cielistym. Dodatkowo teatr posiada cztery nadajniki do ręki z pojemnościowymi kapsułami o charakterystyce superkardioidalnej. Mikrofony te stanowią gotowe rozwiązanie typu plug-and-play ze splitterem antenowym, antenami z wbudowanym wzmacniaczem oraz wygodnym kejsem na wszystkie elementy systemu.

Dodatkowym argumentem za wyborem Mipro był fakt, że kapsuły w mikrofonach do ręki są wymienne i pozwalają na wykorzystanie ulubionych kapsuł występującego artysty czy pracującego z nim realizatora.

 

W teatrze żywotność mikrofonów rzadko przekracza rok czy półtora. Dlatego liczy się szybki zwrot z inwestycji i tania eksploatacja. W naszym przypadku Mipro sprawdziło się idealnie, sam Tomek i pozostali artyści są zaskoczeni stabilnością działania tych mikrofonów. A ich brzmieniem jesteśmy po prostu zachwyceni.

Jakub Nowakowski - Realizator dźwięku w teatrze IMKA

 [img:7]

 

Karolakowi udało się to, co jest marzeniem niejednego dyrektora publicznego teatru. Przyciągnął do współpracy świetnych aktorów i reżyserów, zapewnił realizację tekstów na najwyższym poziomie. Publiczność zachwyca się „Dziennikami” według Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego ze świetnymi rolami m.in. Magdaleny Cieleckiej, Piotra Adamczyka, Jana Peszka. Recenzenci chwalą „Wodzireja” według scenariusza Feliksa Falka w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Podobnym zainteresowaniem cieszy się „Niespodziewany powrót” z Danielem Olbrychskim i Karolakiem. Inne głośne tytuły, oraz liczne nagrody, potwierdzają renomę teatru IMKA jako ambitnego przedsięwzięcia kultury. Jesteśmy przekonani, że mikrofony Mipro pomogą w realizacji tego celu.

Teatr IMKA przeniósł się z pierwotnej siedziby przy ulicy Konopnickiej do nowej lokalizacji przy ulicy Kocjana.

 

[img:4]

[img:1]

[img:2]

[img:5]
 
Systemy bezprzewodowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mipro rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Tommex nagłośnił salę koncertową ZSM we Włocławku
Więcej wiadomości