Sparx 12 - Nowy TwinZoom i WashBeam w jednym od JB Lighting

Sparx 12 - Nowy TwinZoom i WashBeam w jednym od JB Lighting

9 maja 2022, 12:00
Producent: JB Lighting
Dystrybucja: Stage Source SA

Sparx 12 robi wrażenie pod każdym względem, zarówno jako jednostka efektowa z wykorzystaniem TwinZoom oraz możliwością sterowania pojedynczymi pikselami, jak również doskonała lampa typu wash zapewniająca idealnie jednorodną wiązkę w całym szerokim zakresie pracy zoom. Oprawie nie brakuje mocy na wyjściu, a przy tym jest rozwiązaniem kompaktowym i cichym.

 

[img:7]

 

Źródło światła stanowi 19 diod 40W RGBW wysokiej wydajności. Zastosowano diody o wysokiej żywotności dochodzącej do ponad 20 000 godzin. Dla lepszej współpracy z kamerami posiada również system zapobiegający migotaniu, który pozwala zmieniać częstotliwość odświeżania diod.

 

[img:3]

 

Jasność, różnorodność kolorów, a także doskonałe właściwości ściemniania gwarantują, że Sparx 12 staje się doskonałym akcentem na każdej scenie, jak również zapewnia doskonałe oświetlenie dla teatrów, targów, dużych wydarzeń czy nawet do telewizji. Dodatkowym atutem dla pracy z kamerami i w teatrze jest wirtualny kanał odpowiedzialny za sterowanie temperaturą barwową uzyskiwanej bieli. Wydajność oprawy jest imponująca i pozwalająca się wyróżnić, nawet na tle innych urządzeń.

 

[img:1]

 

Za wydajność oraz perfekcyjne mieszanie kolorów odpowiada wysokiej jakości i efektywności układ optyczny. Sparx 12 jest nie tylko liderem w swojej klasie pod względem ruchu, jasności i zakresu pracy zoom od 2.2º do 60 º. Zmiana z bardzo wąskiej na szeroką wiązkę odbywa się tak szybko jak ruch głowy. TwinZoom pozwala na osobne sterowanie optyką zewnętrznym pierścieniem diod LED i 7 wewnętrznych diod. Znacznie zwiększa to zakres możliwych kształtów i efektów na wiązkach.

 

[img:9]
Nakładka Beamshape

 

Możliwe jest również dołożenie nakładki typu Beamshape przekształcającej wiązkę kołową w owalną. Jest to przydatne rozwiązanie, jeśli trzeba oświetlić prostokątne lub asymetryczne obiekty czy też tworzyć oświetlenie alejek w teatrze.

 

[img:2]

 

Moc jaką pobiera urządzenie to maksymalnie 750W. Sterowanie odbywa się z wykorzystaniem zarówno standardowych protokołów DMX/RDM, ale również z możliwe jest poprzez sieciowe złącze Ethernet z wykorzystaniem protokołów Art.-Net, sACN i Kling-Net. Bezprzewodowe sterowanie zapewnia system Lumen Radio CRMX TiMo, urządzenie wspiera również sygnały Wifi oraz Bluetooth. Złącze mini USB służy aktualizacji oprogramowania.

 

[img:8]

 

Oprawa po za niewielką konstrukcją, gdzie wysokość nie przekracza 50cm, waży zaledwie 15.5kg. Działa również wyjątkowo cicho dzięki specjalnemu chłodzeniu termoprzewodzącymi rurkami. W połączeniu z resztą konstrukcji praca oprawy jest niemalże bezgłośna, hałas wynosi jedynie 29dB.

 

[img:4]

[img:5]

[img:6]
 
Ruchome głowy wash beam

Gdzie kupić?

JB Lighting JB Lighting www.jb-lighting.de

Dystrybucja w Polsce:

Stage Source SA

tel.: +48 780 164 609
Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 09-17

NIP: 701 078 01 50

REGON: 368 851 112
KRS: 0000705980

adres:
Blokowa 23C 03-641 Warszawa

Oświetlenie

Głowice do zadań specjalnych od JB Lighting na targach PL+S 2023
Więcej wiadomości