Shure MXA920 - Nowy standard instalacyjnych mikrofonów sufitowych

Shure MXA920 - Nowy standard instalacyjnych mikrofonów sufitowych

24 maja 2022, 10:45
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Shure
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Nowy Shure MXA920 to następca doskonale sprzedającego się modelu MXA910 - zaawansowany, inteligentny mikrofon konferencyjny będący częścią systemu Microflex Advance. Na targach ISE 2022 w Barcelonie miała miejsce premiera tego systemu i zapraszamy wspólnie z przedstawicielem SHURE w Polsce - firmą Polsound do  video relacji ze stoiska producenta.  

Shure MXA920 na ISE 2022

W wielu miejscach uproszczona i intuicyjna technologia jest niezbędna do współpracy, dlatego technicy AV/IT nieustannie projektują nowe rozwiązania, które są łatwe do wdrożenia w dowolnej przestrzeni i w pełni kompatybilne z istniejącymi platformami. Ważna jest także niezawodność w przechwytywaniu dźwięku, estetyka projektu i skalowalności.

[img:8]

[img:9]

[img:10]

 

Opis środowiska konferencyjnego Microflex Advance

 

[img:2]

Najnowsze mikrofony konferencyjne MXA92 są w wersji zarówno okrągłej jak i kwadratowej

 

Od 2016 roku rozwiązania sieciowe Shure Microflex Advance wyznaczają standardy dla najwyższej klasy mikrofonów matrycowych. Wiodący na rynku model MXA910 spopularyzował stosowanie mikrofonów sufitowych w przestrzeniach spotkań firmowych, edukacyjnych i rządowych. Teraz Shure rozpoczyna nową erę mikrofonów matrycowych, wprowadzając sufitowy mikrofon MXA920.

Dzięki technologii Automatic Coverage, MXA920 zapewnia wstępnie skonfigurowane przechwytywanie dźwięku, znacznie skracając czas i koszt wdrożeń dla integratorów. Urządzenie wykorzystuje architekturę matrycy nowej generacji, która zapewnia lepsze kierunkowe przechwytywanie i bardziej naturalną mowę.

 

 

Ponadto wbudowany procesor IntelliMix DSP zapewnia wydajność bez szumów i echa, a także bezprecedensową czystość dźwięku i zrozumiałość podczas konferencji AV w różnych typach pomieszczeń — salach zarządu, hybrydowych klasach szkolnictwa wyższego oraz salach konferencyjnych w firmach i instytucjach rządowych. Dwa warianty obudowy (kwadratowa i okrągła) ułatwiają integrację projektu nawet z najbardziej wyrafinowanymi obiektami i przestrzeniami konferencyjnymi.

 

[img:6]

 

Konferencje AV są tak dobre, jak jakość przekazywanego dźwięku. Teraz bardziej niż kiedykolwiek widzimy, że nasi klienci potrzebują rozwiązań, które w naturalny sposób wychwytują głos, pięknie wpasowują się w estetykę pomieszczenia i ułatwiają komunikację uczestników — bez względu na to, gdzie się znajdują. Te nowoczesne i wciąż ewoluujące wymagania spełnia MXA920, zapewniając łatwe wdrożenie i niezrównane przechwytywanie głosu.

Doug Daube - Dyrektor ds. systemów mikrofonowych w Shure

 

[img:4]

 

Sieciowe przechwytywanie dźwięku, które obejmuje najbardziej wymagające przestrzenie akustyczne i obsługuje niestandardowe aplikacje, to jedna z kluczowych cech nowoczesnych systemów konferencyjnych. Dzięki MXA920 integratorzy mogą łatwiej wdrożyć i lepiej dostosować się do wymagających aplikacji, takich jak śledzenie kamery, funkcji "voicelift" i wzmacnianie dźwięku.

 

[img:5]

 

Nasze doświadczenia z MXA920 są niezwykle pozytywne. Testując MXA920 w naszych obiektach zauważyliśmy, że architektura matrycowa nowej generacji znacznie zwiększa możliwości kierunkowe mikrofonu, eliminując rozpraszające szumy tła. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem jakości dźwięku i bezproblemowego zasięgu, jakie zapewnia MXA920 w jednym z naszych głównych sal wystawowych. Co więcej, nie jest wymagana żadna konfiguracja — wystarczy zainstalować go na suficie i działa.

Mark Lorenson - Lider technologii w sprzedaży komercyjnego sprzętu AV w Intereum

 

[img:3]

 

Kluczowe cechy wyróżniające MXA920 obejmują:

  • Technologia automatycznego pokrycia — MXA920 zapewnia doskonałe, wstępnie skonfigurowane przechwytywanie dźwięku, które wymaga minimalnej konfiguracji. Po wyjęciu z pudełka, bezproblemowo i automatycznie pokrywa obszar do 9x9 metrów, redukując czas i wysiłek związany z konfiguracją — potencjalnie oferując integratorom znaczne oszczędności czasu i pracy. Pokrycie można również dodatkowo dostosować do różnych układów pomieszczeń lub ustawień miejsc siedzących, aby uchwycić tylko wybranych uczestników spotkania – unikając jednocześnie obszarów, które chcesz wykluczyć.
  • Architektura matrycowa nowej generacji — MXA920 oferuje bardziej kierunkowy odbiór w całym spektrum częstotliwości, aby utrzymać dokładne pokrycie określonych obszarów, jednocześnie poprawiając jakość głosu w celu uzyskania bardziej naturalnego dźwięku – i mniej skupiając się na innych dźwiękach w pomieszczeniu. Całkowicie nowe algorytmy DSP pozwalają uczestnikom na bardziej naturalną mowę słyszaną wyraźnie i precyzyjnie.
  • Większa elastyczność aplikacji — MXA920 wysyła dokładną lokalizację każdego mówcy do systemu sterowania kamerą, aby zapewnić dokładniejsze śledzenie. Technologia Steerable Coverage z indywidualnymi wyjściami audio umożliwia wyższe wzmocnienie przed sprzężeniem zwrotnym w zastosowaniach Voice Lift i Sound Reinforcement.

 

[img:1]

 

W połączeniu z procesorem sieciowym IntelliMix P300 DSP i głośnikiem MXN5C, MXA920 posiada certyfikat Microsoft Teams, zapewniając uproszczoną łączność dla użytkowników końcowych. Dostępne modele obejmują opcje kwadratowe (tylko białe) lub okrągłe (białe, czarne lub aluminiowe), które można pomalować w celu dopasowania do wystroju pomieszczenia. Wszechstronne opcje montażu w konfiguracji sufitowej, słupowej lub linowej ułatwiają integrację MXA920 z prestiżowymi, formalnymi salami konferencyjnymi lub nowoczesnymi przestrzeniami, w których stylistyka ma znaczenie.

MXA920 będzie dostępny w drugiej połowie 2022 roku i po raz pierwszy zadebiutował w wersji demonstracyjnej w dniach 10-13 maja na targach ISE 2022 w Barcelonie.

 

więcej: www.shure.pl
Mikrofony, pulpity mikrofonowe Systemy konferencyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

Apogee Symphony I/O Mark II. Łatwe miksowanie Dolby Atmos w Apogee Control 2 [NAMM'22]
Więcej wiadomości