Netron: Nowe urządzenia do dystrybucji sygnału od Elation [PL+S'22]

Netron: Nowe urządzenia do dystrybucji sygnału od Elation [PL+S'22]

7 czerwca 2022, 08:00
Producent: Elation

Kolejna nowość od Elation do sterowania oświetleniem, w ramach platformy ONYX, to urządzenia systemu Obsydian do dystrybucji sygnału - Netron EN 12, EN4 i EP2 oraz Netron RDM10, DMX10.  Cała linia produktów Netron stanowi świetny wybór urządzeń niezbędnych do zbudowania dowolnej instalacji DMX. Dodatkowo całość łączy się poprzez prostą aplikację, umożliwiającą szybką i zdalną konfigurację poszczególnych elementów systemu. Zatem od ogółu do szczegółu.  

Zapraszamy na wycieczkę po nowościach Netron

Prolight + Sound 2022

 

Netron EN12 i EN4

Netron EN12 to potężna bramka Ethernet do DMX z 12 portami kompatybilnymi z RDM. Dzięki szeregowi ustawień wstępnych oraz szerokiej gamie zaawansowanych funkcji sieciowych bramka jest niezwykle łatwa w konfiguracji. Może być stosowana do produkcji na żywo lub instalacji, które wymagają wielu fizycznych portów DMX. 

Obsługuje sygnały sieciowe zarówno Art.-Net jak i sACN. Zasilane może być zarówno przez PoE jak i zwykłe zasilanie sieciowe. Do konfiguracji urządzenia jak i podglądu jego aktualnego statusu wykorzystać można zarówno wbudowany wyświetlacz OLED, jak i możliwość konfiguracji poprzez przeglądarkę internetową. EN12 pozwala na zapisywanie i przywoływanie do 99 cue. 

Netron EN4 jest tym samym urządzeniem, przy czym zawiera on 4 porty.

Wszystkie urządzenia występują w wersji zarówno ze złączami DMX 5-pin jak i z gniazdami RJ45, dla osób korzystających z przewodów CAT5. Na tylnym panelu znajdują się złącza do szeregowego połączenia zarówno zasilania jak i złącza sygnałowe Ethernet. Wszystkie produkty zamontować można również w obudowie typu rack, na kratownicy czy na ścianie lub szynie DIN.

Netron EP2

Netron EP2 to bezkompromisowe rozwiązanie bramki Ethernet do DMX dla profesjonalnego oświetlenia scenicznego oraz AV. Jest częścią rodziny łatwych w obsłudze węzłów sieciowych EtherDMX Netron i oferuje wysokiej jakości rozwiązanie dla każdego rodzaju systemów wymagających wytrzymałego sprzętu oraz elastycznej konfiguracji.

 

[img:1]

 

Kompaktowa bramka z dwoma portami DMX kompatybilnymi z RDM, zaprojektowana do montażu zarówno na ścianach, kratownicach. Można go skonfigurować za pomocą zintegrowanego wyświetlacza OLED oraz enkodera lub podobnie jak EN12 - poprzez zdalną kontrolę za pomocą przeglądarki. Bramka zasilana jest poprzez złącze Ethernet lub USB – C.

 

[img:2]

 

Netron RDM10

Netron DMX10 to pierwszy hybrydowy rozdzielacz sygnału. Podwójne wejście DMX oraz 10-cio portowy splitter RDM, merger sygnału i bramka EtherDMX. Zaawansowany zestaw funkcji pozwala na szeroką gamę aplikacji. Posiada możliwość zapisywania 99 cue, presetów użytkownika, a także zewnętrznego wyzwalania. Netron RDM10, poprzez swoją szeroką funkcjonalność, jest narzędziem wielozadaniowym.

Netron RDM 6XL i 645

Jest to wytrzymały i kompaktowy rozdzielacz DMX/RDM. Zaprojektowany do produkcji na żywo i instalacji, wyposażony w 6 optoizolowanych 5 pinowych wyjść XLR w wersji 6XL lub 6 optoizolowanych wyjść RJ45 w wersji 645. Wszechstronne możliwości montażu pozwalają dopasować się do każdej sytuacji.

Netron DMX10

Netron DMX10 to elastyczny, montowany w racku 10-portowy spliter DMX z dwoma wejściami i dowolnie przypisywanymi wyjściami XLR, dostępny w wersji 5 i 3 pinowej. DMX10 jest łatwy w konfiguracji i idealnie nadaje się do instalacji stałych, a także dużych wydarzeń, które nie wymagają komunikacji RDM. To rozwiązanie o wysokiej wytrzymałości, a równocześnie wysokiej wydajności i elastycznej konfiguracji w zarządzaniu ruchem DMX.

 

[img:3]

 

Wykorzystując przełączniki dwustabilne o długiej żywotności, każdy port jest kierowany do wejścia A lub B, zapewniając elastyczność w każdej sytuacji.

Urządzenia Netron wykonane są z metalowej i wytrzymałej obudowy, pokrytej odporną na uderzenia farbą i lakierem, która ma zapewnić długą żywotność. Lista możliwości tych bramek jest olbrzymia, zapraszamy do bliższego ich poznania i kontaktu z dystrybutorem w Polsce - firmą PS Teatr.  

 

[img:4]
 
Splitery dmx, procesory dmx, itp.

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy
Relacja: Dealer Day 2023 - W gościnie u Audiostacji
Więcej wiadomości