Mikrofon PreSonus Revelator i Dynamic, w sam raz do podcastu

Mikrofon PreSonus Revelator i Dynamic, w sam raz do podcastu

23 maja 2022, 14:00
Producent: PreSonus
Dystrybucja: Audiostacja

Podcast to stosunkowo nowa forma aktywności internetowej. Najprościej mówiąc, jest to odpowiednik audycji radiowej, w trakcie której prowadzący przedstawia określony temat. Nie ma przy tym twardych reguł, co do formy, że prezentacja ta powinna przebiegać tak, a nie inaczej. Jedno jest natomiast pewne – bez odpowiedniego sprzętu, a zwłaszcza odpowiedniego mikrofonu ani rusz.

I tu otwiera się kolejne pole dla swobody decyzyjnej. Przetworników dostępnych na rynku jest bez liku, a ostateczny wybór podyktowany bywa zazwyczaj osobistymi preferencjami i/lub zasobnością portfela. Jednak mikrofon mikrofonowi nierówny. Podchodząc więc poważnie do zagadnienia, warto zainteresować się modelami, które z założenia przeznaczone są do zastosowań może nie wyłącznie podcastowych, ale na pewno świetnie się do nich nadają. Przykładami takich mikrofonów mogą być dwie nowe konstrukcje firmy PreSonus - Revelator i Revelator Dynamic

Mikrofony USB Revelator w skrócie:

 • Presonus Revelator - mikrofon pojemnościowy
  • wielozadaniowe mikrofony do podcastu, profesjonalnej rejestracji audio, z procesorem DSP i interfejsem audio
  • połączenie z komputerem USB 2.0
  • Wybór charakterystyk: nerkowa, ósemkowa, dookólna
  • Max SPL 110 dB
  • wygodne wyjście słuchawkowe do monitorowania sygnału audio
  • cena i gdzie kupić
 • PreSonus Revelator Dynamic - mikrofon dynamiczny
  • charakterystyka nerkowa / kardioidalna
  • połączenie z komputerem za pomocą USB 2.0
  • Max SPL 135 dB
  • wygodne wyjście słuchawkowe do monitorowania sygnału audio
 • Zobacz także nasz poradnik: Mikrofony do podcastu 2022  

 

Ciekawa propozycja do podcastu od PreSonus

Revelator i Revelator Dynamic

[img:1]

W zasadzie nawet trudno mówić o nich po prostu jako o „mikrofonach”. Są to w zasadzie „wszystkomające” urządzenia, będące połączeniem przetwornika elektroakustycznego z pokładowym przedwzmacniaczem, procesorem DSP i interfejsem audio. Inaczej mówiąc, nie wymagają od użytkownika żadnych dodatkowych inwestycji. Oczywiście nie licząc komputera czy słuchawek.

 

[img:5]
PreSonus Revelator

 

PreSonus Revelator

Model Revelator to mikrofon z kapsułą pojemnościową, łączący się z komputerem poprzez magistralę USB 2.0 i tą samą drogą otrzymujący zasilanie. Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość wyboru jednej z trzech charakterystyk kierunkowych, co pozwala na jej dostosowanie do charakteru podcastu i warunków, w jakich jest on realizowany. Charakterystyka nerkowa sprawdzi się, gdy podcaster pracuje w pojedynkę, a ósemkowa, kiedy dołącza do niego np. gość specjalny, siedzący po przeciwnej stronie. Eliminuje ona potrzebę użycia (a najpierw zakupu) drugiego mikrofonu. Zastosowanie dla trzeciej charakterystyki, czyli dookólnej, z pewnością każdy użytkownik znajdzie we własnym zakresie.

 

[img:4]
PreSonus Revelator Dynamic

 

PreSonus Revelator Dynamic

Revelator Dynamic to, jak nietrudno się domyślić, mikrofon dynamiczny. Jego konstrukcja oparta została na wcześniejszym, bardzo lubianym przez użytkowników za ciepło i przejrzystość brzmienia, modelu PD-70. Podobnie jak model pojemnościowy, komunikuje się z komputerem i czerpie zasilanie dla pokładowych układów złączem USB. Oczywiście, jak to dynamik, nie daje możliwości zmiany charakterystyki kierunkowej i oferuje tylko jedną – nerkową, tudzież kardioidalną.

 

[img:6]

 Charakterystyka mikrofonów i sterowanie

Oba mikrofony przetwarzają częstotliwości w pełnym paśmie audio. Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego, jaki mogą znieść (przy zniekształceniach harmonicznych poniżej 3 procent), to 110 dB w przypadku „pojemnika” i 135 dB w przypadku Revelatora Dynamic. Dźwięk próbkowany jest z częstotliwością 44.1, 48, 88.2 lub 96 kHz i w rozdzielczości 24-bitowej.

Pracą obu mikrofonów, a raczej zintegrowanych z nimi układów, steruje się w dokładnie taki sam sposób. Na korpusach umieszczono przyciski do sterowania monitoringiem oraz przywoływania presetów, a także regulator głośności odsłuchu – do którego służy wyjście słuchawkowe TRS 1/8” - z funkcją wyciszania. Parametrami takimi jak wzmocnienie i wybór charakterystyki (w przypadku modelu pojemnościowego) zarządza się z poziomu komputera. Podobnie jest z miksem monitorowym i zarządzaniem presetami.

 

[img:3]

 

Pokładowy DSP daje takie same możliwości w obu modelach – tor kanałowy Fat Channel obejmuje filtr górnoprzepustowy, bramkę szumów, kompresor o trzech trybach działania, trzy modele korekcji oraz limiter. Ponadto głos lektora/podcastera można ubarwić efektami takimi jak filtr grzebieniowy, delay, doubler, modulator pierścieniowy, wokoder i pogłos.

Revelatory prezentują się bardzo profesjonalnie, a wraz z mikrofonem otrzymujemy estetyczny statyw biurkowy. Nie powstydzi się ich więc i vloger, a pracę można zaczynać praktycznie z marszu.

Cena i gdzie kupić:

 

Sklepy muzyczne w Polsce z PreSonus 

https://audiostacja.pl/sklepy/ 

[img:2]
 
Pojemnościowe Podcast i home office Dynamiczne Mikrofony Rejestracja mobilna USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

PreSonus PreSonus www.presonus.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > PreSonus rozwiń listę sklepów

Studio

Apogee Symphony I/O Mark II. Łatwe miksowanie Dolby Atmos w Apogee Control 2 [NAMM'22]
Więcej wiadomości