Interfejsy USB Universal Audio Volt 1 i 2: Na biurko i do plecaka

Interfejsy USB Universal Audio Volt 1 i 2: Na biurko i do plecaka

10 maja 2022, 09:00
Producent: Universal Audio

Na początek mała dygresja... Swój debiutancki album „Please, please me” The Beatles nagrywali na tzw. setkę, na dwóch ścieżkach taśmy magnetofonowej. Takie mieli wówczas możliwości techniczne. I chyba mało kto myślał, że realia studyjne zmienią się w ciągu półwiecza, a nawet szybciej, w sposób wręcz niewiarygodny. 

Producenci sprzętu studyjnego, w tym dziś omawiany Universal Audio z najnowszymi interfejsami USB o nazwie Volt 1 i Volt 2, rozwiązali wiele problemów, z którymi borykali się ówcześni realizatorzy dźwięku. I choć talentu realizatorom nie odbieramy to postęp w tej dziedzinie pozwoli każdemu dzisiejszemu producencie muzycznemu, podcasterowi na zarejestrowanie materiału audio z duuuuuużo wyższą jakością. Poznajcie najnowszą propozycję do domowego / mobilnego studia nagrań. 

Universal Audio prezentuje Volt 1, Volt 2

[img:1]

Interfejsy audio UA Volt w skrócie:

 • Poręczne, wszechstronne interfejsy idealne do mniejszych produkcji, podcastów, live streamów
 • Interfejs Volt 1 (jednokanałowy) Volt 2 (dwukanałowy) z możliwością podłączenia mikrofonu / instrumentu
 • Wyjście audio: stereofoniczne wyjście słuchawkowe, wyjście na monitory odsłuchowe
 • Bardzo łatwa i intuicyjna praca
 • Złącze USB-C do komunikacji z komputerem
 • Wejście i wyjście MIDI
 • Tryb Vintage dodaje lampowego brzmienia znanego z UA 610
 • Interfejsy współpracują z IPadem, IPhonem
 • Bogate oprogramowanie w zestawie z interfejsem:
  • Ableton Live Lite, Softube Marshall Plexi Classic Amp oraz Time & Tone Bundle, Celemony Melodyne Essential, Relab LX480 Essentials, Plugin Alliance Ampeg SVT-VR Classic, Brainworx bx_tuner, Brainworx bx_masterdesk Classic, UJAM Virtual Drummer DEEP i Virtual Bassist DANDY oraz Spitfire: LABS.
 • Cena Volt 1, Volt 2 oraz gdzie kupić
 • Więcej o interfejsach audio

Czytaj także: 

 

Betlesi mogli pomarzyć o takich narzędziach...

Słynne Studio Abbey Road nie dysponowało wówczas ani komputerem, ani interfejsem audio, ani oprogramowaniem do tak skomplikowanej rejestracji i edycji. Dziś każdy z realizatorów, muzyków tworzących w zaciszu domowym, jest w stanie dokonywać nagrań o jakości i złożoności, jakie w 1963 roku możliwe były do uzyskania co najwyżej w sennych marzeniach producentów. Wyobraźcie sobie jak mogły by brzmieć tamte nagrania gdyby była dostępna dzisiejsza technologia. 

No a skoro o interfejsach audio i możliwościach, jakie dają, mowa… Jednym z wiodących graczy na rynku tego typu urządzeń jest bez wątpienia firma Universal Audio. Cieszą się wysokim, w pełni zasłużonym uznaniem użytkowników, znajdziecie je w profesjonalnych studiach nagraniowych. 

Nowe interfejsy USB Volt 1 i Volt 2: różnice i podobieństwa

Volt 1 i 2, bo o nich tu mowa, to bardzo poręczne, wszechstronne interfejsy biurkowe/mobilne. Nie są przeznaczone do realizacji dużych produkcji, ale z pewnością sprawdzą się jako podręczne narzędzie dla muzyków komponujących i nagrywających swoje pomysły w domowym studiu, podcasterów, livestreamerów i w wielu innych zastosowaniach.

 

[img:2]

Universal Audio Volt 1

[img:4]

Universal Audio Volt 1

 

Cyfra w nazwie modelu stanowi informację o liczbie kanałów wejściowych, które dany interfejs udostępnia. Volt 1 jest więc urządzeniem pozwalającym na podłączenie tylko jednego mikrofonu bądź instrumentu, np. gitary. Służy do tego gniazdo combo umieszczone na przednim panelu. Sygnał wracający z komputera jest natomiast dwukanałowy – można go odsłuchać za pośrednictwem pary wyjść monitorowych lub stereofonicznego wyjścia słuchawkowego. Wszystko, co napisane powyżej, odnosi się też do modelu Volt 2, tyle że umożliwiającego na jednoczesne podłączenie i nagrywanie dwóch źródeł.

 

 

Łatwa i intuicyjna praca

Sterowanie pracą interfejsów jest proste, jak przysłowiowa budowa cepa. Na przednim panelu znajdują się wszystkie niezbędne kontrolki i regulatory – wzmocnienia sygnału wejściowego, włączania zasilania fantomowego, aktywacji trybu Vintage (o nim za chwilę) oraz instrumentalnego, a także głośności odsłuchu (bezaltencyjnego), niezależnie dla wyjść monitorowych i wyjścia słuchawkowego.

Tylny panel mieści wspomniane wyjścia monitorowe, osobne dla kanałów lewego i prawego, złącze USB-C do komunikacji z komputerem (lub urządzeniem mobilnym), gniazdo zasilacza 5V, gniazdo zabezpieczenia antykradzieżowego, a także – uwaga! - wejście i wyjście MIDI w postaci coraz rzadziej spotykanych, „ortodoksyjnych” złącz DIN.

 

[img:3] 

Oprogramowanie do rejestracji i edycji w komplecie

Firma Universal Audio nie byłaby sobą, gdyby nie dołączyła pokaźnego pakietu oprogramowania. Paczka, którą nabywca otrzymuje wraz z Voltami, to naprawdę przyzwoity zestaw, umożliwiający robienie rzeczy, jakie Beatlesom i Georgowi Martinowi nawet się nie śniły. Obejmuje on następujące pozycje: Ableton Live Lite, Softube Marshall Plexi Classic Amp oraz Time & Tone Bundle, Celemony Melodyne Essential, Relab LX480 Essentials, Plugin Alliance Ampeg SVT-VR Classic, Brainworx bx_tuner, Brainworx bx_masterdesk Classic, UJAM Virtual Drummer DEEP i Virtual Bassist DANDY oraz Spitfire: LABS.


Brzmienie Vintage - emulacja lampy

Autentycznego powiewu retro, o ile rzecz jasna nagrywającemu na tym zależy, można dodać nagraniom przy użyciu wspomnianego trybu Vintage. Jego działanie polega na emulacji pracy układów lampowych z klasycznego przedwzmacniacza Universal Audio 610. Swoista dźwiękowa kapsuła czasu.

Wymiary i masa obu Voltów sprawiają, że nie tylko zajmują niewiele miejsca na biurku, ale i bez trudu zmieszczą się w każdej torbie czy plecaku.

30-dniowa bezpłatna wersja próbna UAD Spark

Użytkownicy Volt otrzymują 30-dniową bezpłatną wersję próbną UAD Spark, stale powiększającej się biblioteki światowej klasy wtyczek i instrumentów za niską miesięczną opłatą. Wtyczki UAD Spark działają natywnie na Macu i nadadzą Twoim nagraniom profesjonalne analogowe brzmienie, jakie słyszysz na Twoich ulubionych albumach.

Wymagania systemowe

Mac i PC:

 • Dostępny port USB 2.0 (lub wyższy)
 • Kabel USB (w zestawie)
 • Procesor Intel, AMD lub Apple Silicon
 • (PC) Windows 10 (wersja 64-bitowa)
 • (macOS) 10.14 Mojave lub nowszy
 • Połączenie internetowe do pobierania oprogramowania

 

Cena i gdzie kupić?

Sugerowane ceny detaliczne: 

 

Aktualna lista sklepów i linki do produktów:

Studio Store:


AV Partner:


Czak Music


Magnus:


Pasja:


Supersound:

Interfejsy audio USB

Gdzie kupić?

Universal Audio Universal Audio www.uaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Universal Audio rozwiń listę sklepów

Studio

KOS 5.3 - Nowe oprogramowanie dla systemu KLANG
Więcej wiadomości