Oświetlenie Cameo z IP65: OTOS H5, SOFT PANEL, ZENIT [PL+S'22]

Oświetlenie Cameo z IP65: OTOS H5, SOFT PANEL, ZENIT [PL+S'22]

10 maja 2022, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Przybyło kilka ciekawych nowości od Cameo - firmy specjalizującej się w oświetleniu dla rynku estradowego, ale także oświetlenia instalacyjnego - architektonicznego. Zupełną nowością na targach Prolight + Sound 2022 była zaprezentowana hybrydowa głowica OTOS H5, jak również Soft Panel LED - przeznaczony na rynek broadcast'owy, jak i nowe naświetlacze ZENIT W600. Wszystko to z certyfikatem IP65 - zatem na niemal każde warunki pogodowe.  

Relacja ze stoiska Cameo Prolight + Sound 2020

 

 

1. Hybrydowe oświetlenie Cameo OTOS H5

Długo wyczekiwana ruchoma głowa OTOS H5 to hybrydowe urządzenie typu beam/spot/wash o stopniu ochrony IP65 oraz strumieniu świetlnym na wyjściu 19 000lm zawdzięczający lampie wyładowczej Osram 480W. Płynne regulowanie mieszania kolorów w systemie CMY oraz 15 filtrów diachronicznych dla bardziej nasyconych kolorów oraz odcieni bieli. Dodatkowo również filtr o wysokim CRI (powyżej 80), zapewniający lepsze odwzorowanie kolorów oraz dostosowanie do kamer telewizyjnych i filmowych. Wysokiej jakości optykę wyposażono w soczewkę frontową o średnicy 135mm oraz wyjątkowo szerokim zakresie zoom od 2° do 42°.

[img:3] 

Wyposażona została również w szeroką gamę efektów dynamicznym, w tym obrotowe koło gobo z 8 wymiennymi, szklanymi tarczami gobo. Do tego statyczna tarcza gobo z aż 19 pozycjami. Dla szerszego pokrycia przestrzeni dostępne są 2 obrotowe i indeksowalne pryzmaty. Aby móc uzyskać lepsze efekty pokrycia oraz miękką wiązkę oprawa posiada filtr frost. Urządzenie posiada elastyczne opcje sterowania dzięki wbudowanemu nadajnikowi/odbiornikowi W-DMX, a także DMX i RDM.

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

2. Nowe naświetlacze Led'owe Zenit W600

Nowa wersja naświetlacza Zenit W600 charakteryzuje się przede wszystkim 504 diodami LED SMD RGBW o strumieniu świetlnym na wyjściu na poziomie 41 000lm oraz precyzyjnym mieszaniem kolorów w wysokiej rozdzielczości. Temperatura barwowa regulowana może być w zakresie od 2700K do 6500K. Do dyspozycji użytkownika jest 12 oddzielnie sterowanych segmentów. Oprawę wyposażono w możliwość regulacji pracy wentylatorów zapewniając zoptymalizowaną cichą pracę. Do tego posiada zintegrowany transreciver W-DMX.

[img:2]

Dostępna jest również wersja z diodami WW o strumieniu świetlnym na wyjściu 90 000lm oraz opcją tymczasowego zwiększenia mocy na wyjściu. Model daylight posiada natywną temperaturę barwową na poziomie 5700K. Płynność pracy ściemniacza zapewnia wysokiej rozdzielczości 16-bitowej. Podobnie jak w przypadku poprzedniego wyposażono go w zintegrowany transreciver oraz możliwość kontroli pracy wentylatorów.

 

3. Soft Panel LED - wysokowydajne źródło światła do pracy z kamerami

Zaprezentowano również Soft Panel, czyli urządzenie służące do pracy z kamerami. Źródło światła stanowią 544 diody SMD o mocy 250W wykonane w technologii RGBWW o szerokim zakresie regulacji temperatury barwowej. Posiada wbudowany zasilacz oraz możliwość pracy na baterii, a także szereg dostępnych akcesoriów takich jak filtry, dyfuzory.

[img:1]

Oświetlenie led Oświetlenie architektoniczne Stroboskopy Efekty / Lasery Naświetlacze teatralne Reflektory beam spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego na rynku. Alcons LR18
Więcej wiadomości