Oświetlenie teatralne i studyjne od Cameo. Nowości to: P2, Studio Par, Luxis FC [PL+S'22]

Oświetlenie teatralne i studyjne od Cameo. Nowości to: P2, Studio Par, Luxis FC [PL+S'22]

17 maja 2022, 13:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Podczas tegorocznych targów Prolight+Sound, marka Cameo zaprezentowała kilka nowych produktów, które znacznie poszerzą spektrum zastosowań dla profesjonalnych projektantów oświetlenia. Zaprezentowano między innymi nowy pierwszy reflektor P2 do profesjonalnych zastosowań teatralnych i telewizyjnych wraz z innowacyjnym mechanizmem zmiany soczewek, a także niewielkich rozmiarów Fresnel Luxis FC z diodami RGBALC COB-LED. 

Pojawiła się także nowa generacja oświetlenia Studio Par - reflektory typu LED Par dla profesjonalnych zastosowań teatralnych, telewizyjnych oraz eventowych. Seria obejmuje oprawy LED w wersjach Tungsten (3200K), Daylight (5600K) oraz Full Color (RGBAL), które imponują pod wieloma względami głównie dzięki niezwykle wysokim poziomom CRI (96) oraz TLCI zapewniając jak najbardziej realistyczne odwzorowanie kolorów.

Zobacz relację ze stoiska Cameo podczas Prolight + Sound 2022

 
Nowości zaprezentowane na targach:
 
 

Cameo P2

Modele P2 sprawdzą się jako doskonałe zamienniki konwencjonalnych reflektorów o mocy 1kW, po za jakością generowanego  światła zawdzięczają to również wysokiej wartości jego strumienia na wyjściu do 15000lm. Aby zapobiec migotaniu w kamerach możliwe jest regulowanie częstotliwości odświeżania w zakresie do 25kHz.

 

[img:4]
 

Urządzenia są elastyczne pod względem regulacji kąta wiązki, dając użytkownikowi zakres pracy od 15º do 50º dzięki opcjonalnej wymiennej optyce. Dla lepszego odwzorowania klasycznego oświetlenia teatralnego wyposażone zostały również w funkcję symulacji zachowania tradycyjnego źródła. W bardziej wrażliwych na hałas środowiskach świetnie sprawdzi się cichy wentylator z różnymi trybami pracy do wyboru. Kolejne zalety to zgodność z RDM oraz możliwość bezprzewodowego sterowania przez W-DMX, za pomocą opcjonalnego Cameo iDMX Stick.

 

[img:1]

 

Nasze oprawy typu Fresnel z serii F cieszyły się już ogromną popularnością w międzynarodowych sektorach kinowym i telewizyjnym, a teraz wypełniamy kolejną lukę profilami P2. Dostosowując serię P2 nie tylko technicznie, ale również wizualnie do serii F, użytkownicy produktów Cameo mogą korzystać z doskonale dopasowanych urządzeń dla teatru, telewizji, kongresów czy imprez firmowych.

Daniel Wrase - Cameo Product Manager, Light Technology

 

Cameo Luxis FC

Luxis FC wyposażony został w 200 watową diodę LED RGBALC 6w 1 COB. Oferuje przy tym doskonałe odwzorowanie barw przy CRI na poziomie do 92 w połączeniu z doskonałą jasnością i strumieniem świetlnym na wyjściu na poziomie 7750lm. Innowacyjny mechanizm QuickChange służy szybkiej i łatwej zmianie optyki.

 

[img:5]

 

Kąt propagacji oprawy można regulować bez stosowania dodatkowych atrybutów. W pełni wspiera bezprzewodowe sterowanie DMX, a także może być wyposażony w opcjonalny Cameo iDMX Stick. Opatentowana technologia SPIN16 umożliwia również szybki i elastyczny montaż w oparciu o czop TV 16mm zintegrowany w chwycie montażowym.

 

[img:3]

 

Cameo Studio Par

Kolejną premierą była również nowa generacja serii Studio Par. Obejmuje ona modele Studio Par 4 G2, Studio Par 6 G2 i Studio Par TW G2 i jest skierowana do odbiorców szukających wszechstronnego reflektora typu par w najnowocześniejszej technologii oświetleniowej. Seria G2 imponuje dzięki zintegrowanemu systemowi mieszania kolorów nawet w najmniejszej odsłonie Studio Par 4 G2, podczas gdy Studio Par 6 G2 jeszcze bardziej rozszerza możliwości dzięki dodatkowym kolorom amber i UV.

 

[img:6]
 

Nową serię uzupełnia Studio Par TW G2 posiadający regulowane źródło światła białego składające się z 12 diod LED. Oprócz opcjonalnego bezprzewodowego sterowania DMX za pośrednictwem Cameo iDMX Stick, seria G2 kompatybilna jest z technologią SPIN16.

 

[img:2]
 
Oświetlenie architektoniczne Oświetlenie led Prowadzące Naświetlacze teatralne Profilowe PC, Fesnel PAR Reflektory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego na rynku. Alcons LR18
Więcej wiadomości