Tambora Flash oraz super nowości oświetleniowe od Claypaky [PL+S'22]

Tambora Flash oraz super nowości oświetleniowe od Claypaky [PL+S'22]

18 maja 2022, 09:00
Producent: Claypaky
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

Po prawie dwóch latach firma Claypaky znów miała okazję zaprezentować się na targach Prolight+Sound 2022 we Frankfurcie. Dziś oferuje jeden z najbardziej kompletnych asortymentów rozwiązań oświetleniowych zarówno pod względem rodzaju źródła światła jak i dostosowanych do warunków pracy i różnorodnych zastosowań. 

Nowością jest oświetlenie Tambora Flash - hybrydowa oprawa, która może działać jednocześnie jako stroboskop, wash lub blinder, ale nie tylko. Poniżej szersze opisy prezentowanych urządzeń oraz relacja ze stoiska Claypaky. 

 

Clapaky Tambora Flash oraz nowości [Prolight + Sound 2022]

 

Na stoisku Claypaky zaprezentowano:

 

Przez ostatnie dwa lata Claypaky nigdy nie przestało inwestować w ludzi, innowacje oraz ulepszenia procesów, a także rozwój produktów. Zaprezentowaliśmy szerokie i wszechstronne portfolio ponad dwudziestu produktów, które zaspokoją potrzeby różnych dziedzin zastosowań. Niektóre z produktów debiutowały we Frankfurcie na arenie międzynarodowej.

Marcus Graser - Claypaky CEO i Osram Head of Business Field for Entertainment Lighting Solutions

 
[img:4]

Voltera Batten Aqua

Jedną ze światowych premier była Voltera Batten Aqua. To nowa, wysoko wydajna ruchoma listwa LED. Źródło światła składa się z 10 diod Osram RGBW o mocy 60W, z bardzo szerokimi soczewkami 80x80 mm i kilkoma ważnymi funkcjami, takimi jak oddzielna kontrola Zoom w 2 grupach z 5 sąsiadujących soczewek. Dzięki stopniowi ochrony IP66, standardowemu sterowaniu bezprzewodowemu DMX, dużej ilości efektów i wbudowanych makr jest idealnym rozwiązaniem oświetleniowym dla wielu dziedzin rynku sprawdzając się równie dobrze w zastosowaniach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

 

[img:5]

Tambora Linear

Następną oprawą ze światową premierą była Tambora Linear. Jest to zaawansowana linia statycznych listew LED z możliwością piksel mappingu. Zaprojektowana z myślą o wszechstronnych efektach świetlnych oraz artystycznej scenografii. Są to belki hybrydowe, które zawierają dwa uzupełniające się efekty w jednym urządzeniu. Pierwszym z nich jest napędzany przez system 400 pikseli LED RGB zapewniające oświetlenie tła, bardzo podobne do wyglądu ściany LED o wysokiej rozdzielczości. Drugi efekt tworzy centralna linia 200 niezwykle silnych białych diod LED dających przytłaczający efekt stroboskopowy.

 

[img:8]
 

[img:9]

Tambora Flash

Kolejną ze światowych premier była Tambora Flash. Hybrydowa oprawa, która może działać jednocześnie jako stroboskop, wash lub blinder. Specjalnie zaprojektowana z podejściem modułowym do zastosowań w układzie liniowym. Posiada stopień ochrony IP66, dzięki czemu równie dobrze sprawdzi się w zastosowaniach zewnętrznych.

 

[img:1]

Sharpy X Frame

Uzupełnieniem dobrze znanej rodziny jest wielofunkcyjna oprawa Sharpy X Frame. Wykorzystuje ona najlepsze cechy linii Sharpy oraz integruje czteroogniskowy system optyczny, a całość w lekkim kompaktowym urządzeniu. Jako całkowicie hybrydowa, wielofunkcyjna oprawa nie ogranicza się tylko do efektów wiązki, może również pełnić rolę spota, profilu i wash’a.

 

[img:2]

Sinfonya Profile 600

Sinfonya Profile 600 to wyjątkowo cicha oprawa oparta na diodach LED, stworzona i opracowana z myślą o rynku teatralnym. Wyjątkową cechą jest niski poziom hałasu (27dB), a także nowy system kadrowania wykorzystujący 2 płaszczyzny ogniskowania oraz jest on 40 razy dokładniejszy niż tradycyjne systemy kadrowania. Nowy opatentowany system optyczny zapewnia zoom od 5º do 60º, a także nowy system filtrów frost z dwoma parami ostrzy. Silnik LED RGBAL sterowany jest przez specjalny wewnętrznie opracowany algorytm. Nowością jest również synchronizacja kalibracji w celu dopasowania temperatury barwowej do innych urządzeń. Posiada również pozycję absolutną dla zaawansowanego sterowania ruchem.

 

[img:6]
 

Claypaky zrealizowało już kilka projektów mających na celu zmniejszenie wpływu swojej działalności na środowisko. Na ProLight+Sound 2022 firma Claypaky uruchomiła nową inicjatywę firmy „Claypaky Green -Spotlight on Sustainability”, aby jeszcze bardziej skupić się na zrównoważeniu środowiska w bardziej systematyczny sposób.

 

[img:7]
 
Oświetlenie led Oświetlenie architektoniczne Skanery Lasery Koloryzatory Blindersy Stroboskopy Efekty / Lasery beam spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Claypaky Claypaky www.claypaky.it

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków
Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości