Cor-Tek nabywa Digitech oraz DOD. Renesans marek?

Cor-Tek nabywa Digitech oraz DOD. Renesans marek?

17 maja 2022, 10:00
Producent: Cort Guitars Digitech

Digitech oraz DOD to dwie marki, niezwykle zasłużone dla świata gitary. Produkty wychodzące spod obu szyldów niejednokrotnie wyróżniały się oryginalnością oraz doskonałym brzmieniem. Niestety kiepskie zarządzanie od lat torpedowało rozwój firm, czy zmieni się to pod skrzydłami Cor-Tek? Czas pokaże! 

 
[img:2]

 

Cor-Tek to firma, mająca pod skrzydłami m.in. firmę Cort, słynącą nie tylko z doskonałych, budżetowych (i nie tylko!) instrumentów, ale również z produkowania sprzętu dla takich marek jak Ibanez, Squier, Manson czy PRS. Gwarantuje to nie tylko wysoki poziom produkcji, ale również skuteczny sposób dystrybucji produktów. 

 

[img:1]

 

Z kolei DOD oraz Digitech związane były poprzednio z firmą Harman i zdecydowanie nie był to szczęśliwy związek, gdyż kiepskie zarządzenie doprowadziło m.in. do zwolnienia wszystkich pracowników Digitecha w maju 2018 roku. W międzyczasie Harman sam został wchłonięty przez Samsunga, który również nie miał pomysłu na prowadzenie typowo gitarowych marek. Trzymamy zatem kciuki za Cor-Tek. Świat gitarowy potrzebuje zarówno DODa (bez aluzji do pani Dororty), jak i Digitecha. 

 

[img:3]
 
Efekty

Gitara

Ciekawy multiefekt gitarowy do 2000 zł
Więcej wiadomości