Jazz a Vienne we Francji

Jazz a Vienne we Francji

13 maja 2022, 16:42

Od momentu powstania w 1981 roku, pod wpływem Jean-Paula Boutelliera, Festiwal Jazz à Vienne celebruje świat jazzu przez pierwsze dwa tygodnie lipca.

Każdego roku ponad 200 000 festiwalowiczów spotyka 1000 artystów występujących na 4 scenach.

Teatr Rzymski, wybudowany w I wieku, to symboliczne miejsce Jazzu w Vienne. Jego wyjątkowa akustyka połączona z odciskiem historii oferuje wyjątkową oprawę dla publiczności i występujących tam artystów o międzynarodowej renomie. Prawdziwa mieszanka nowoczesności ze starym, szczerym muzycznym krzyżowaniem się, festiwal bogaty w swoją różnorodność chce być mnogi i otwarty dla wszystkich.

Jazz à Vienne to jazz od południa do późnej nocy.

Spośród 190 koncertów w ofercie 3/4 są bezpłatne, można je znaleźć w szczególności w Jardins de Cybèle, jako after party w klubie lub na jednym z wielu wydarzeń Jazz à Vienne, w szczególności: kreacja dla młodej publiczności dla 8000 dzieci z Metropolitan Pole, narodowa trampolina ReZZo, Akademia, Muzeum Jazzu, Caravan'Jazz, wieczory muzyczne, projekcje filmowe i off festival na tarasach kawiarni i restauracji. Jazz à Vienne to jazz zawsze, wszędzie i dla wszystkich uszu.

Ale Jazz à Vienne jest również przez cały rok z sezonem Jazz à Vienne, Dniem Jazzu, zimową edycją w Val Thorens, Jazz à Nouméa itp.

Blues & jazz

Muzyka

Montreux Jazz Festival w Szwajcarii
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz