Niebywała istalacja Cameo w klubie Cheetah w Atlancie

Niebywała istalacja Cameo w klubie Cheetah w Atlancie

20 maja 2022, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

The Cheetah to jeden z najbardziej prestiżowych klubów w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Otoczony loftami i drapaczami chmur w tętniącym życiem centrum Atlanty, przeszedł niedawno gruntowny remont - po raz pierwszy w ciągu 30 lat istnienia.

Integratorem instalacji audiowizualnej był idesign, wyspecjalizowany dostawca kompleksowych rozwiązań oświetleniowych, wideo i audio w ekskluzywnych klubach, kurortach, hotelach i restauracjach. W przypadku The Cheetah zespół idesign wykorzystał łącznie 60 ruchomych świateł i reflektorów Cameo.

 

[img:6]

 

Zapierająca dech w piersiach konfiguracja

Dzięki nowej konfiguracji wizualnej w The Cheetah firma idesign stworzyła oszałamiającą instalację oświetleniową. Wzdłuż każdej strony głównego pomieszczenia zainstalowano 22 głowice Cameo OPUS S5 Spot, z kabiną DJ-a w centrum akcji. Firma idesign była pod wrażeniem nie tylko strumienia świetlnego i mieszania kolorów OPUS S5, ale także szerokiej gamy elastycznych opcji instalacji. Ponadto firma idesign umieściła 22 ruchome głowice Cameo AZOR B1 LED w przezroczystej kostce LED, która dominuje w pomieszczeniu. 16 reflektorów Cameo Q-Spot 40 RGBW uzupełnia instalację i zapewnia ogólne oświetlenie podstawowe.

 

[img:2]
Cameo OPUS S5 Spot

 

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Cameo na Live Design International w Las Vegas kilka lat temu, od razu wiedziałem, że to fantastyczny producent oświetlenia. Od samego początku byłem pod wrażeniem jakości ich reflektorów.

Michael Meacham - Właściciel i projektant oświetlenia/wideo w idesign

 

[img:5]

 

Wielkie wyzwania

Jednym ze szczególnych wyzwań wymagającej instalacji była synergia płaskiego i skupionego oświetlenia w obszarze głównym z imponującą wizualizacją podwieszonych przezroczystych sześcianów, które mogą być wykorzystane przez klubowych projektantów oświetlenia do stworzenia niezwykłych efektów.

 

[img:3]
Cameo AZOR B1 LED

 

Niestandardowe rozwiązanie sprzętowe musiało zostać zaprojektowane tak, aby ruchome jednostki AZOR B1 wewnątrz architektury sześcianu były łatwo dostępne, a całe okablowanie między modułami a reflektorami mogło być zintegrowane. Niezbędna była również możliwość konserwacji komponentów bez konieczności demontażu kostek. Dzięki precyzyjnemu, szybkiemu i konsekwentnemu ruchowi obrotowemu reflektory Cameo w pełni spełniły wymagania konstrukcyjne.

 

[img:1]

 

Optymalne wsparcie

Oprócz jakości reflektorów Cameo, Michael Meacham i kierownik projektu Holmes Ives są również entuzjastycznie nastawieni do współpracy z Williamem Brievą, Adam Hall Business Development Cameo Americas:

 

William wspiera nas na wszystkich poziomach. To dzięki niemu od czasu do czasu możemy również zwracać uwagę na przełomowe projekty – tak jak miało to miejsce ostatnio w klubie nocnym The Cheetah.

 

[img:4]
Cameo Q-Spot 40 RGBW
 
PAR Reflektory beam spot Ruchome głowy na świecie Ciekawe instalacje

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Prolight i Design Express Polska zapraszają na RoadSHOW'24
Więcej wiadomości