ETC: HES Lonestar, HES SolaFrame Studio, Talen - oświetlenie teatralne i studyjne

ETC: HES Lonestar, HES SolaFrame Studio, Talen - oświetlenie teatralne i studyjne

2 czerwca 2022, 08:00

Firma ETC w czasie targów Prolight + Sound 2022 we Frankfurcie zaprezentowała nie tylko nową konsoletę ETC Eos Apex, ale także kilka interesujących opraw oświetleniowych dedykowanych do teatru i studia telewizyjnego. Były to między innymi nowy profil Lonestar, bezgłośna SolaFrame Studio, a także małe modułowe oprawy typu beam Talen.

ETC / HES na targach Prolight + Sound 2022

HES Lonestar

Pierwszą z omawianych nowości jest ruchoma głowa typu profil od High End System Lonestar. Kompaktowa oprawa wyposażona w źródło światła LED o mocy 290W dający strumień światła na wyjściu na poziomie 15 400lm oraz niesamowity system mieszania kolorów. Posiada pełną gamę niezbędnych funkcjonalności do kształtowania wiązki takich jak zoom w zakresie od 3.8° do 55°, system noży kadrujących z możliwością pełnej kurtyny, 16 elementowy iris oraz dwa filtry frost. Gwarantuje również elementy efektowe takie jak 9 pozycyjną tarczę gobo, podwójny pryzmat (liniowy i kołowy) czy koło animacji. Całość w kompaktowej konstrukcji o wadze 23kg. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość sterownia szybkością pracy systemu chłodzenia, daje to możliwość dostosowywania się do miejsca i warunków pracy.

[img:1]

[img:2]

[img:3]

 

HES SolaFrame Studio

SolaFrame Studio to całkowicie bezgłośne urządzenie wyposażone w system chłodzenia pasywnego, stworzone z myślą o teatrach czy filharmoniach. Silnik LED stanowi 300W moduł generujący strumień światła na wyjściu na poziomie 10 000lm przy natywnej temperaturze barwowej 5 700K, a przy tym zapewnia płynną 16 – bitową regulację jasności. System mieszania kolorów CMY wzbogacono o koło kolorów oraz liniowy filtr CTO. Szeroki zakres zoom od 5.5 do 57° i system noży kadrujących z możliwością pełnej kurtyny, a także 16 elementowy iris i regulowany filtr frost świetnie kształtują wiązkę. Wśród dostępnych efektów znajdują się obrotowe 7 pozycyjne koło z wymiennymi tarczami gobo, dwukierunkowe koło animacji, liniowa obrotowa pryzma oraz makra do animacji matrycy LED.

[img:4]

[img:5]

[img:6]

ETC Talen

Ciekawym rozwiązaniem jest oprawa typu beam Talen. Źródło światła stanowi 60W silnik LED RGB. Małe i szybkie urządzenie z możliwością łączenia liniowo ze sobą i podwieszenia jako jednej oprawy. Optyka pozwala na bardzo wąską wiązkę 3º oraz posiada frontową soczewkę TIR o średnicy 120mm. Dodatkowym atutem jest możliwość ruchu w nieskończonej panoramie oraz pochyle.

[img:7]

[img:8]

[img:9]

Oświetlenie led beam spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Gdzie kupić?

High End Systems, HES High End Systems, HES www.highend.com

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy
ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości