L-Acoustics LA7.16i, SOKA, L-ISA Ambiance. Oj działo się na ISE 2022!

L-Acoustics LA7.16i, SOKA, L-ISA Ambiance. Oj działo się na ISE 2022!

20 maja 2022, 11:33
autor: Piotr Sadłoń
Producent: L-acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Firma L-Acoustics miała się czym pochwalić na tegorocznych targach ISE - zaprezentowała 4 nowości, które już wkrótce pojawią się w sprzedaży, a które mają spore szanse "zawładnąć" rynkiem instalacji, nie mówiąc o dźwięku immersyjnym. A mowa o nowościach:

1. 16 kanałowy wzmacniacz LA7.16i
2. Nagłośnienie instalacyjne SOKA i dedykowany subbas SB16
3. L-ISA Ambiance w skrócie: system poprawy akustyki

Zobacz także: Dźwięk immersyjny L-ISA w CAVATINA HALL (ciekawe instalacje audio)

 

 

L-acoustics LA7.16i

wzmacniacz - końcówka mocy 

[img:1] 

Pierwsza nowość to wzmacniacz LA7.16i - 16-kanałowy wzmacniacz instalacyjny, w którym każdy kanał oferuje niebagatelną moc 1.300 W (na 8 omach). Wzmacniacz pozwala na podanie sygnałów wejściowych w trzech formatach - analogowym i dwóch cyfrowych: AVB i AES.

[img:2]

Technologia wzmacniacza prądowego jest tak zwymiarowany, aby zasilać wszystkie kanały jednocześnie przez dłuższy czas. Jednak w rzeczywistych zastosowaniach tego rodzaju zapotrzebowanie jest rzadkie. Nowa technologia wprowadzona w LA7.16i dostarcza moc bardziej wydajnie i efektywniej wykorzystuje energię, ostatecznie oferując rozwiązanie o niższym koszcie na kanał i jednostkę elektroniczną, która zużywa o 30% mniej energii w stanie bezczynności.

[img:3]

Kolumna Soka + subbas SB61

Nagłośnienie instalacyjne 

[img:4]

Druga nowość to Soka plus dedykowany dla niej subbas SB6i. Inspirowana zasadami projektowania Syva, Soka to wyjątkowe urządzenia głośnikowe, które łączy technologię źródła liniowego z elegancką estetyką. Soka wykorzystuje dziewięć 3,5-calowych przetworników MF i trzy 1-calowe przetworniki HF, aby uzyskać szerokie, 140-stopniowe pokrycie w poziomie w połączeniu z wysoce kontrolowaną 26-stopniową kierunkowością pionową.

Soka i SB6i to urządzenia ultra-płytkie (o głębokości obudowy niespełna 10 cm), zaprojektowane tak, aby można je było łatwo zamknąć w ścianie (zlicować czoło głośnika z płaszczyzną ściany) lub dyskretnie zamontować na ścianie, a jednocześnie są w stanie zapewnić duży SPL i wysoką jakość dźwięku. Pomimo niewielkich rozmiarów, Soka zapewnia 124 dB w szerokim paśmie, które rozciąga się do 70 Hz, gdy jest używana z presetem pełnozakresowym. Używając presetu SPL, Soka oferuje jeszcze wyższy SPL - 130 dB w paśmie od 100 Hz. W parze ze swoim towarzyszem, subwooferem SB6i, Soka schodzi do 33 Hz.

[img:5] [img:6]

Jak wszystkie najnowsze produkty instalacyjne firmy L-Acoustics, Soka ukrywa swoje techniczne cechy przed wzrokiem słuchaczy. Tylna ściana zawiera wszystkie punkty mocowania i złącza sygnałowe, pozostawiając widoczne powierzchnię gładkie i eleganckie. Te same opcje montażu, co w X4i, są również dostępne dla Soka, którą można zamontować na ścianie w dowolnej orientacji za pomocą akcesoriów Pan, Tilt i PanTilt lub zintegrować ze ścianami.

[img:7]

Soka i SB6i są dostępne w charakterystycznych dla L-Acoustics brązowych i białych kolorach, ale można je również zamówić w dowolnym kolorze z palety RAL, aby dopasować je do każdej estetyki wizualnej. Zarówno Soka, jak i SB6i mają stopień ochrony IP55, co pozwala na ich zastosowanie w praktycznie każdej instalacji wewnętrznej lub zewnętrznej.

[img:8] [img:9]

L-Acoustics L-ISA Ambiance

Upgrade oprogramowania umożliwiający poprawę akustyki pomieszczenia

[img:10]

Ostatnia nowość, zaprezentowana przez L-Acoustics na ISE, to L-ISA Ambiance. Ambiance to system aktywnej regulacji czasu pogłosu, albo inaczej system poprawy akustyki. Wykorzystuje odpowiednio dobrany dla danego pomieszczenia zestaw głośników, mikrofonów i zaawansowany 3D Room Engine zasilany przez L-ISA Processor II.

Ambiance umożliwia akustykom, konsultantom teatralnym i audiowizualnym, kompozytorom i projektantom systemów dźwiękowych przekształcanie właściwości akustycznych danej przestrzeni w celu dopasowania do pożądanej "atmosfery akustycznej". Ambiance poprawia wrażenia dźwiękowe, skuteczniej łącząc publiczność i wykonawców ze sobą oraz z ich wspólną przestrzenią.

[img:11] [img:12] [img:13] [img:14]

 

Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne Wzmacniacze, końcówki mocy Systemy liniowe Subwoofery pasywne Pełnopasmowe pasywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

L-acoustics L-acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego na rynku. Alcons LR18
Więcej wiadomości