Topowy Wykon: Anika Nilles

Topowy Wykon: Anika Nilles

19 października 2022, 10:00

Z racji małej ilości perkusistek o światowym zasięgu - w naszym cyklu nie gościmy ich zbyt często. Anika Nilles jest na rynku perkusyjnym jedną z czołowych postaci, która wypuszcza naprawdę dużą ilość nagrań. Zapraszamy do lektury dzisiejszego odcinka!

 

[img:1]

 

1.Anika Nilles - "Alter Ego"

To chyba najbardziej znane nagranie naszej dzisiejszej bohaterki. Utwór Alter Ego jest energetyczny i złożony pod względem rytmiczno - metodycznych. Ilość wyświetleń ( prawie 4,5 mln) świadczy, że wideo znalazło uznanie wśród wielu perkusistów. Przekonajcie się sami!

 

 

 

2. Anika Nilles & Julia Hofer I Funky Fusion Jam

Jam session perkusji i gitary basowej można uznać za stały element naszego cyklu. Chociaż nagranie jest dosyć krótkie to pozwala poczuć niesamowitą energię. Kolejny dowód na to, że zgrana sekcja jest kwintesencją dobrego groovu.

 

 

3. Anika Nilles / Nevell - Have You - Studio Live Session - Little Big Beat Studios

Live session wprost ze studia ma w sobie pewną magię. Odpowiednia praca kamery w połączeniu ze świetnej jakości dźwiękiem są przepisem na idealny materiał muzyczny. Kawał dobrego grania na najwyższym poziomie.

 

 

4. Anika Nilles, Jeff Beck Live at York

Współpraca Aniki z Jeff Beckiem trwa już dłuższy czas. Sprawiła również, że niemiecka perkusistka nie będzie mogła pojawić się na Śląskim Festiwalu Perkusyjnym, który odbędzie się już pod koniec października. Nilles jak na artystkę tego formatu przystało -  potrafi dopasować swoją grę pod lidera z którym aktualnie występuję. W rezultacie otrzymujemy świetną technikę w połączeniu z odpowiednią dla gatunku mocą.

 

 

5. Anika Nilles GROOVING Feat. STAR Bubinga Kit

Słowo groove jest zdecydowanie motywem przewodnim dla dzisiejszego odcinka. Współpraca naszej bohaterki z firmą Tama trwa już dłuższy czas i zaowocowała wieloma klipami promocyjnymi. Pomimo faktu, że zestaw Tama Star Bubinga sam w sobie brzmi świetnie, to potrzebuje odpowiedniego operatora. Efekt tego połączenia jest dostępny poniżej.

 

 

Zobacz także:

 

 

Akustyczne

Perkusja

Warsztaty z Tomaszem Łosowskim już 10 grudnia w Gdańsku
Więcej wiadomości