Przegląd lekkich statywów perkusyjnych

Przegląd lekkich statywów perkusyjnych

3 czerwca 2022, 09:00
Producent: Tama DW DRUMS Dixon

Nie istnieje chyba bardziej cenna rzecz niż własne zdrowie. W kwestii perkusyjnej można sobie pomóc, dokonując wymiany statywów na znacznie lżejsze. Poniższe zestawienie powinno przydać się w wyborze najbardziej optymalnego rozwiązania dla siebie.

 

1. Tama Classic Hardware 

Zestaw statywów Tamy z serii Classic o konstrukcji typu flat base to naprawdę super opcja. Chociaż sprzęt nie wygląda na bardzo masywny - to pozory mogą mylić. Statyw pod talerz może utrzymać dosyć masywną blachę, a statyw na hi hat sprawdzi się w wielu sytuacjach. Kiedy zdecydujemy się na zakup gotowego zestawu to w komplecie dostaniemy dedykowaną torbę, która sprawnie pomieści całość.

 

[img:2]

 

2. DW 6000ULPK Hardware

DW Hardware Pack Ultra Light DWCP6000ULPK to zestaw ultra lekkich statywów w stylu retro. Statywy mają konstrukcję typu flat base i są inspirowane klasycznym designem z lat świetności bebopu. Ich waga jest naprawdę niewielka i sprawdzi się na wielu tzw. szybkich graniach. Mimo, że jest to jedno z droższych rozwiązań to warto rozpatrzeć tę opcję.

 

[img:3]

 

3. Dixon Renaissance

Zestaw statywów typu "flatbase" (na nogach rozkładanych na płasko) - nawiązujący do hardware'u vintage. Niezbyt ciężkie choć solidne, funkcjonalne oraz świetnie wykonane (hardware Dixon słynie z bdb jakości) - to ich główne cechy. Biorąc pod uwagę produkty DW lub Tamy, Dixon ma naprawdę świetny stosunek ceny do jakości.

 

[img:4]
 

4. Millenium 973CH

Statywy z popularnego niemieckiego sklepu nie tylko kuszą ceną, ale także swoją niewielką wagą. Statywy pod talerze mają świetny stosunek ceny do finalnego produktu. Najsłabszym elementem jest statyw pod hi hat, który lubi się trochę bujać na boki. Najbardziej godne uwagi są statywy pod talerze oraz pod werbel.

 

 [img:5]

 

5. DIXON P-CP0PK-WB - P0

Zestaw leciutkich statywów typu "flatbase" (na nogach rozkładanych na płasko) - nawiązujący do hardware'u vintage.Bardzo lekkie, zwinne, funkcjonalne oraz dobrze wykonane - to ich główne cechy. Zestaw wydaje się ciut mniej solidny od ww. pozycji od Dixona, jednak dalej jest to dobra propozycja.

 

[img:6]
 

6. Yamaha Crosstown

HW3 to zestaw ultra-lekkiego, który jest wynikiem prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez artystów i projektantów. Yamaha wniosła największy wkład w kategorii lekkiego sprzętu,ułatwiając życie tym, którzy codziennie musi przenosić ciężki hardware. Całość prezentuje się naprawdę stabilnie oraz jest bardzo trwała. Zdecydowanie jest to opcja dla tych, którzy cenią sobie klasyczny wygląd statywów perkusyjnych.

 

[img:7]

 

Statywy Hardware

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Meinl Distribution

adres:
Przemysłowa 20 21-100 Lubartów

Sklepy muzyczne > Tama rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

DW Drums Polska - PMI sp. z o.o.

adres:
ul. Madalińskiego 11A 30-303 Kraków

Sklepy muzyczne > DW DRUMS rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Dixon rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Millenium

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Millenium rozwiń listę sklepów

Perkusja

Wielki powrót serii Z Custom od marki Zildjian
Więcej wiadomości