Dave Mustaine Songwriter - Megadeth akustycznie od Gibsona

Dave Mustaine Songwriter - Megadeth akustycznie od Gibsona

25 maja 2022, 11:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Dave Mustaine nie jest co prawda gitarzystą kojarzącym się z akustykami, jednak często sięgał po tego typu instrumenty. Nie dziwi więc, że w katalogu Gibsona pojawił się akustyczny model, sygnowany nazwiskiem lidera Megadeth. Co ciekawe, instrument ten wyróżnia się kilkoma innowacjami. 

 

 

Gibson Dave Mustaine Songwriter to najnowszy dodatek w katalogu amerykańskiego giganta, powstały przy współpracy z Dave'm Mustaine'm, liderem legendarnego Megadeth. Jak na instrument metalowej legendy przystało, gitara występuje w czarnym wykończeniu (orzechowy korpus) który świetnie komponuje się z hebanową podstrunnicą (menzura 24.75 cala). 

 

[img:2]

 

Ciekawostka - przy okazji tego instrumentu, Gibson po raz pierwszy zastosował w gitarze akustycznej 24 progi! Za stabilność intonacji odpowiadają klucze Grover Rotomatic oraz siodełko TUSQ. Stronę elektryczną instrumentu stanowi układ LR Baggs VTCGibson Dave Mustaine Songwriter dostępny jest w dwóch wersjach: podpisana przez muzyka (limitowana do 100 sztuk) oraz standardowa.  

 

[img:4]

[img:3]
 
Akustyczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Gitara

Jazda obowiązkowa dla fanów Rust in Peace Megadeth!
Więcej wiadomości