Montreux Jazz Festival w Szwajcarii

Montreux Jazz Festival w Szwajcarii

22 maja 2022, 23:38

Montreux Jazz Festival, odbywający się każdego lata nad brzegiem Jeziora Genewskiego w Szwajcarii, jest jednym z największych i najstarszych festiwali jazzowych na świecie.

Pierwsza edycja rozpoczęła się ponad 50 lat temu i od tego czasu Montreux Jazz Festival stał się legendą w świecie festiwalowym, prezentując nie tylko szanowane talenty jazzowe wszystkich pokoleń, ale także wpływowe zespoły z wielu innych gatunków.

Reputacja festiwalu jest w dużej mierze niezrównana, a wiele aktów, które występują tutaj na scenie, ma swoje występy nagrane na albumy na żywo. Każda edycja w ciągu dwóch tygodni przyciąga ponad 200 000 odwiedzających.

Program 56. Montreux Jazz Festival jest już gotowy. W sumie 75 artystów wystąpi tego lata w Auditorium Stravinskiego i Montreux Jazz Lab. Program darmowych scen zostanie zaprezentowany 1 czerwca.

Program Montreux Jazz Lab dopełniają dwa nowe wieczory, które zapowiadają się absolutnie elektryzująco. 4 lipca na Festiwal po raz pierwszy pojawi się brazylijska ikona Anitta, współpracowniczka J. Balvina, Madonny czy Cardi B. Trójjęzyczną wokalistkę poprzedzą na scenie popowe hymny wschodzącej brytyjskiej gwiazdy Mimi Webb. 14 lipca hip-hopowe brzmienia Stanów Zjednoczonych, Argentyny i Irlandii połączą się w jeden wieczór z trzema artystami o silnym flow: GoldLink, Nicki Nicole i Rejjie Snow.

W końcu dwójka artystów kończy zapowiedziane już wieczory. The Regrettes otworzą wieczorem 10 lipca w Montreux Jazz Lab, z dziewczyną w czerwieni i Ashnikko. W Auditorium Stravinski Westerman będzie miał zaszczyt otworzyć się na a-ha 1 lipca.

Bilety na koncerty 4 i 14 lipca w Montreux Jazz Lab są już w sprzedaży.

Blues & jazz

Muzyka

James Bay z piosenką „Everybody Needs Someone”
Więcej wiadomości