Traenafestivalen w Norwegii

Traenafestivalen w Norwegii

25 maja 2022, 13:26

Festiwal Træna obchodzi swoje 20-lecie w 2022 roku. Pomysł zorganizowania festiwalu w rybackiej wiosce na wyspie 33 mil morskich na morzu pojawił się podczas wyprawy połowu na halibuta w 2001 roku. Następnie grupa lokalnych entuzjastów zebrała się i opracowała plan.

Jesteśmy organizacją non-profit, a większość pracy wykonujemy na zasadzie wolontariatu. Dochód z festiwalu trafia do funduszu kultury, a pieniądze z funduszu są rozdzielane na projekty budowania społeczności. Od 2001 r. Træna Festival rozdał ponad 4 miliony koron norweskich, przyczyniając się do takich projektów, jak budowa basenu na wyspie, budowa pływających doków i finansowanie uczniów szkół średnich.

Traenafestivalen odbywa się w Traena, jednej z najmniejszych gmin w Norwegii. Dowód na to, że raj istnieje, festiwal jest otoczony prawie tysiącem wspaniałych, maleńkich wysepek, wraz z górami, jaskiniami i lasami, które służą jako idylliczne tło dla festiwalu pasjonującego się przyrodą.

Traenafestivalen to eklektyczna mieszanka krajowych gwiazd i lokalnych nieodkrytych talentów, od folku po hip-hop. Przez cztery dni festiwalowicze doświadczą spektakularnych występów w jaskiniach, które zostały przekształcone w scenę. Tegoroczny skład obejmuje Krakesolv, Team Me, Pen Gutt Brenn i nie tylko.

Oprócz muzyki jest też w co się angażować. W przeciwieństwie do większości festiwali Traenafestivalen oferuje wycieczki kajakowe po pięknych wyspach. Oprócz raju dla wiosłowania jest tu również joga na plaży, wędrówki piesze i wspinaczka, zachody słońca o północy, jednodniowe wycieczki do 9000-letniej wioski rybackiej, a nawet własny festiwal Pride.

więcej: www.trena.net
Alternatywa

Muzyka

FEST festival w Chorzowie
Więcej wiadomości