Madrix AURA oraz super nowość w aplikacji: Timelapse [PL+S'22]

Madrix AURA oraz super nowość w aplikacji: Timelapse [PL+S'22]

30 maja 2022, 09:06
Producent: Madrix
Dystrybucja: Mediam Sp. z o.o.

Niemiecka firma Madrix specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu osprzętu do sterowania oświetleniem, w szczególności LED, i ma na koncie szereg realizacji o najróżniejszej skali – od instalacji świetlnych w klubach po duże stadiony. Na tegorocznych targach Prolight+Sound zaprezentowała dwa produkty – kontroler Aura oraz nowe, jakkolwiek na razie w wersji beta 5.5, wydanie autorskiego programu do projektowania pokazów świetlnych z długooczekiwaną funkcją Timelapse.

 Nowości na stoisku:

 

 

Sterownik MADRIX AURA

Aura, jako się rzekło, jest kontrolerem, a właściwie rejestratorem/odtwarzaczem programów, które tworzy się przy użyciu komputera, połączonego z Aurą za pośrednictwem portu sieciowego, odczytywanych z karty SD. W zestawie z urządzeniem nabywca otrzymuje takową kartę o pojemności 8 gigabajtów, jednak w przypadku bardziej rozbudowanych produkcji warto, a nawet należy, użyć większej – jej pojemność może wynosić nawet 64 gigabajty.

 

[img:8]

 

Po wczytaniu programu urządzenie odtwarza go w sposób samodzielny, ale przyciski umieszczone na przednim panelu Aury dają możliwość uruchamiania i pauzowania programu, regulacji natężenia światła i prędkości odtwarzania, a także przeskakiwania do kolejnych scen zawartych w programie.

 

[img:1]

 

Madrix Aura dostępny jest w trzech wersjach – Aura 2, 8 i 32 - a ich oznaczenia informują o liczbie universów DMX, jakie dany model jest w stanie obsłużyć. Jednakże drugi port sieciowy, w jaki Aura jest wyposażona, można wykorzystać do łańcuchowego przyłączenia kolejnego urządzenia, tym samym rozbudowując cały system. Na potrzeby sieciowej wymiany danych opisywany kontroler wykorzystuje protokoły Art-Net oraz sACN. Obsługiwany jest także protokół RDM, pozwalający na zdalne przesyłanie poleceń przez ArtRDM.

 

[img:2]

[img:6]

 

Madrix Aura to – jak w zasadzie wszystkie pozostałe urządzenia w ofercie Madrixa - niewielkie urządzenie, o wymiarach 86 x 105 x 49 mmi masie niespełna 150 gramów. Może być zamontowane wprost na ścianie lub na szynie DIN 35 mm, otrzymując zasilanie jedną z dwóch dróg – poprzez dwustykowe złącze kostkowe typu Phoenix lub za pośrednictwem gniazda USB. W pierwszym przypadku napięcie może wynosić 5, 12 lub 24 wolty. Oba gniazda znajdują się, podobnie jak porty sieciowe, na górnej ściance urządzenia.

 

[img:3]

[img:5]

Aplikacja do sterowania oświetleniem z funkcją Timelapse

Drugą prezentowaną nowością na stoisku Madrix było, jak wspomniano we wstępie, nowe wydanie oprogramowania Madrix, w wersji 5.5 beta. Najważniejszym novum jest tu pojawienie się osi czasu, rozwiązania znanego choćby z programów typu DAW czy aplikacji do nieliniowego montażu wideo. Znacząco ułatwia ono programowanie pokazów, umożliwiając precyzyjne rozmieszczenie elementów składowych, takich jak pliki audio, efekty świetlne itd. w czasie trwania show.

Można by więc pokusić się o stwierdzenie, że aktualizacja ta zasługuje, aby uznać ją za „major update”, albowiem gruntownie rozszerza funkcjonalność i sposób korzystania z programu. 

 

[img:4]

[img:7]
 
Oświetlenie led Sterowniki Inne akcesoria Instalacje - akcesoria Krosownice AV Rejestrator Telewizja przemysłowa Ekrany, tablice Mediaserwery Projektory Multimedia

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Mediam Sp. z o.o.

tel.: +48 12 269 29 74
Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 16:00

adres:
ul. Królowej Jadwigi 104 30-209 Kraków
Mediam Sp. z o.o.
HK Audio FINEO - seria "skrojona" pod instalacje
Więcej wiadomości