Topowy Wykon: Najbardziej popularne rytmy perkusyjne

Topowy Wykon: Najbardziej popularne rytmy perkusyjne

1 lipca 2022, 11:00
autor: Mateusz Wiewióra

Są pewne rzeczy lub piosenki, które uznawane są za kultowe. Podobnie jest z rytmami perkusyjnymi, które możemy rozpoznać w ciągu chwili. Zapraszamy do najnowszego odcinka, w którym zajmujemy się najbardziej znanymi rytmami perkusyjnymi.

 

[img:1]

 

1. Queen - We will rock You

Chociaż rytm ten nie został pierwotnie napisany na perkusję - to z nią jest głównie kojarzony. Dwa uderzenia stopy oraz jedno werbla to jeden z sposobów przy pomocy którego możemy go zagrać. Po prostu klasyka w czystej postaci.

 

 

2. James Brown - I Feel Good

James Brown to jedna z ikon muzyki funkowej i światowej popkultury. Nie udałoby mu się tego osiągnąć gdyby nie wybitni perkusiści przy jego boku. Jedną z czołowych osób był Clyde Austin Stubblefield, a jego kultowe rytmy zapisały się w historii perkusji. I Feel Good to połączenie świetnie ułożonych synkopa wraz z niezwykłą muzykalnością. Energia całego utworu powoduje, że nogi same rwą się do tańca.

 

 

3. Toto - Rosanna 

Jeffrey Thomas Porcaro to jeden z najwybitniejszych perkusistów wszech czasów. Jego groove shuffle w utworze Rosanna, jest jednym z must have perkusistów do nauki. Rytm nie jest naprawdę prosty, ze względu na bardzo gęstą partię werbla. Wymaga to od muzyka naprawdę sporej ilości pracy, ale warto bo efekt jest naprawdę niesamowity.

 

 

4. The White Stripes - Seven Nation Army

Chociaż utwór może wydawać się dosyć prosty, to ma wiele zmian rytmicznych. W pierwszej części stopa nadaje całości pulsu, natomiast refren jest energetyczny i z użyciem talerza crash. Rasowe rockowe granie.

 

 

5. The Beatles - Come Together

Utwór jest niezwykle dynamiczny głównie za sprawą perkusji. Chociaż perkusista The Beatles bardzo często jest za mało doceniany - to tworzył naprawdę świetne partie. Sekstolowe przejście, które pojawił się na początku oraz w środku utworu, tworzy naprawdę niesamowity klimat. Każdy powinien wcielić ten fill do swojej biblioteki przejść.

 

 

6. Beat It - Michael Jackson

Ostatni utwór w naszym zestawieniu jest najbardziej popularnym groovem na całym perkusyjnym świecie. Piosenka Beat It Michaela Jacksona jest idealnym przykładem, że mniej znaczy więcej. Świetny wokal oraz gitarowe riffy osadzone zostały na solidnej perkusji. Każdy kto usłyszy pierwsze takty piosenki - już zna jej tytuł.

 

 

Main photo created by pvproductions - www.freepik.com

Akustyczne

Perkusja

Wielkie Granie już 10 września na PGE Narodowym - Michał Dąbrówka zaprasza szalonych perkusistów!
Więcej wiadomości