Nowe przetworniki od Seymour Duncan. Dla każdego coś dobrego!

Nowe przetworniki od Seymour Duncan. Dla każdego coś dobrego!

7 czerwca 2022, 11:00
Producent: Seymour Duncan

Dawno nie pisaliśmy nic o nowych przetwornikach więc dzisiaj nadrabiamy to straszne zaniedbanie. Coś dla miłośników humbuckerów - Seymour Duncan przedstawia trzy nowe modele, ‘78, Green Magic oraz High Voltage. Do kogo są one adresowane? 

 

[img:1]

 

Seymour Duncan '78 to przetwornik typu humbucker, oparty o magnes Alnico 2 i wzorowany na oryginalnym układzie  P.A.F. Model ten idealnie odnajdzie się w dużej ilości przesteru, tappingu i "wajchowej" akrobatyki. No wiecie. Taka erupacja dźwięku jeśli kumacie aluzję. 

 

[img:4]
Od lewej: Seymour Duncan '78, Green Magic, High Voltage

 

Z kolei model Green to nawiązanie do słynnego LP Petera Greena. Zestaw ten zapewnia klasyczne brzmienie ale w środkowej pozycji posiada charakter zbliżony wręcz do przetworników typu single coil, co ma odwzorowywać przeciwfazę w której pracowały humbuckery w instrumencie Petera. 

 

[img:2]

 

High Voltage z kolei jak sama nazwa sugeruje dostarcza nam wystarczający zapas mocy do zabawy przesterem. Ta oparta na Alnico 2 konstrukcja bez problemu odnajdzie się również w czystych brzmieniach, co z pewnością pozwoli zyskać jej spore grono zwolenników. 

 

Pozostałe akcesoria do gitary elektrycznej Pickupy

Gitara

HB składa hołd Les Paulom ze złotego okresu
Więcej wiadomości