Sala widowiskowa "Sokół" nagłośniona systemami L-Acoustics od Audio Plus

Sala widowiskowa "Sokół" nagłośniona systemami L-Acoustics od Audio Plus

1 czerwca 2022, 08:00
Producent: L-acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Kino Sokół, wraz z salą widowiskową na około 200 miejsc, wchodzi w skład Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Przy okazji niedawnej rozbudowy kino otrzymało nowy system nagłośnieniowy, który dostarczyła firma Audio Plus.

 

[img:1]

 

Stary Sącz jest malowniczą miejscowością w Kotlinie Sądeckiej u zbiegu Dunajca i Popradu. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze miejsce dla siedziby jednego z najstarszych miast w Polsce. Stary Sącz przyciąga artystów, a mieszkańcy są życzliwi i otwarci na kulturę. Odbywają się tu festiwale muzyczne, teatralne i podróżnicze. To tu wychowywała się przedwojenna śpiewaczka i aktorka Ada Sari, która dziś jest patronką prężnie działającej lokalnej instytucji kulturalnej.

 

[img:4]

 

Pod koniec 2021 roku firma Audio Plus dostarczyła i zainstalowała nowy system nagłośnieniowy w sali widowiskowej kina Sokół. Zamówienie zostało zrealizowane przy okazji rozbudowy Centrum Kultury i Sztuki imienia Ady Sari, które mieści się w pobliżu.

Nowa siedziba CKiS została uruchomiona w marcu 2022. Ponieważ nie ma ona miejsca na dużą salę widowiskową, a część pomieszczeń ulokowano głęboko pod ziemią, Centrum korzysta z sali widowiskowej w kinie Sokół. Te dwa miejsca łącznie tworzą jakościową instytucję kulturalną o godnej podziwu aktywności.

 

[img:2]

 

Zastosowany tu system nagłośnieniowy L-Acoustics to nowoczesna, a jednocześnie prosta instalacja, złożona z dwóch gron frontowych, czterech subwooferów oraz czterech koaksjalnych zestawów tworzących frontfill. Do gron głównych zastosowano najnowsze zestawy pełnopasmowe serii ARCSA10i – w liczbie ośmiu. Wykorzystano po trzy moduły o wąskiej propagacji (Focus) i po jednym o szerokiej propagacji (Wide) na stronę. Subbas tworzą moduły SB18i, zaś frontfill to sprawdzone zestawy miniaturowe 5XT.

Całość systemu zasilają dwa wzmacniacze procesorowe LA4X oraz trzeci, najnowszy model instalacyjny LA2Xi. Ponadto w zamówieniu znalazło się wyposażenie mikrofonowe różnych marek. Całość została dostarczona przez Audio Plus w formule „zaprojektuj i zbuduj”.

 

[img:3]

 

Siedziba Sokoła to miejsce dobrze wyposażone, jednak znajduje się tam tylko sala widowiskowa. Centrum Kultury nie posiadało odpowiedniej infrastruktury do prowadzenia szerszej działalności. To ma być miejsce spotkań. Otwarte miejsce, które zaprasza mieszkańców, ale również turystów i gości do obcowania z kulturą w różnych jej aspektach, dziedzinach i wymiarach.

Wojciech Knapik - Dyrektor CKiS

 

[img:5]

[img:6]

[img:7]
 
więcej: audioplus.pl
w Polsce Ciekawe instalacje Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

L-acoustics L-acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

70 km kabli PROCAB w Burj Khalifa
Więcej wiadomości