Focusrite Vocaster - interfejsy audio dla podcasterów [NAMM'22]
Vocaster od Focusrite to interfejsy audio, na które czekało wielu podcasterów i twórców wszelkiego rodzaju treści w internecie. Podczas NAMM 2022 odwiedziliśmy stoisko aby zapoznać się ze szczegółami tych urządzeń. Do dyspozycji mamy dwa modele: Vocaster One oraz Vocaster Two, które można nabyć także w postaci pakietów wraz z dodatkowym osprzętem jak mikrofony DM1 / DM2 oraz studyjne słuchawki HP60v. Mamy zatem do czynienia z kompletnym środowiskiem dla twórców.
Na stoisku Focusrite można było zobaczyć:
- Interfejs audio Vocaster One, Vocaster Two oraz pakiety ze słuchawkami i mikrofonami
- Mikrofon dla podcastera DM1 (dynamiczny) oraz DM2.
- Słuchawki HP60v
- Parametry techniczne:
- studyjna jakość dźwięku, z wystarczającym wzmocnieniem (ponad 70dB gainu) do obsługi wszystkich popularnych mikrofonów nadawczych - bez konieczności stosowania dodatkowych urządzeń
- Wysokiej jakości wyjścia słuchawkowe - po jednym na każdy mikrofon, dzięki czemu każdy może słuchać programu w jakości studyjnej.
- Możliwość podłączenia telefonu za pomocą kabla TRRS lub Bluetooth w Vocaster Two
- Podłączenie kamery - Podłącz Vocastera do kamery za pomocą kabla TRS
- Dodatkowo:
- Auto Gain - naciśnij przycisk i zacznij mówić, a Vocaster ustawi idealny poziom wzmocnienia dla Twojego głosu.
- Enhance - za pomocą jednego przycisku i jednym kliknięciem dodaj kompresję i korekcję barwy.
- Oprogramowanie do nagrywania podcastów Hindenburg Lite (3 miesięczna wersja SquadCast Pro + Video) oraz sześciomiesięczna wersja Acast Influencer do publikowania podcastów w sieci.
- Więcej w portalu o interfejsach audio oraz w poradniku "Mikrofon do podcastu"
Focusrite VOCASTER: dla kogo ten interfejs?
Focusrite ma ogromną nadzieję, że Vocaster będzie nowym standardem w tworzeniu profesjonalnie brzmiących podcastów. Urządzenia z pewnością charakteryzuje prostota obsługi, co jest ważne jesli chodzi o szybkość konfiguracji i pracy. Kolejnym elementem jest znakomita jakość przetworników audio, a dzięki funkcji Audto Gain, Enhace, Easy start każdy początkujący i zaawansowany podcaster odnajdzie w nim urządzenie do pracy i zabawy.
Dla twórców podcastów, którzy chcą zwiększyć swój zasięg, lepsza jakość dźwięku, szereg inteligentnych funkcji, możliwość podłączenia telefonu i aparatu fotograficznego oraz dołączone oprogramowanie sprawiają, że Vocaster może być lepszym i bardziej kompletnym rozwiązaniem.
Nowa seria obejmuje: Vocaster One, Vocaster One Studio, Vocaster Two i Vocaster Two Studio. Pakiety studyjne zawierają słuchawki studyjne HP60v oraz zupełnie nowe konstrukcje mikrofonów. Dodawany do zestawu Vocaster One Studio Vocaster DM1 czerpie inspirację z klasycznego mikrofonu dynamicznego, a Vocaster DM14v, którego można znaleźć w zestawie Vocaster Two Studio daje użytkownikom możliwość profesjonalnego nagrywania podcastów.