WTS, czyli innowacyjny system strojenia bębnów

WTS, czyli innowacyjny system strojenia bębnów

5 lipca 2022, 11:00
Producent: WTS Drums

Strojenie bębnów kojarzymy przede wszystkim z klasycznym sposobem przy użyciu klucza perkusyjnego. Firma WTS Drums postanowiła zmienić trochę podejście do tego tematu i wymyśliła bardzo innowacyjny sposób strojenia.

 

[img:1]

 

System strojenia jedną śrubą całego bębna, nie należy do najbardziej pospolitych. Zazwyczaj mamy do czynienia z klasyczną obręczą, w otwory której wchodzą zwykłe śruby. Firma WTS postanowiła zupełnie inaczej podejść do tematu i opatentować własny system, bazujący na strojeniu instrumentu za pomocą klucza gitarowego. Na obrotowych kółkach została zastosowana metalowa linka, na której opiera się cały patent. Dzięki temu odpowiednie nastrojenie instrumentu jest bardzo szybkie.

 

[img:2]

 

Czy jest to zwykły bajer czy naprawdę potrzebna funkcja? Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego w jaki sposób gramy i czego oczekujemy od instrumentu. Wykonując muzykę w zespole, który podczas koncertu operują naprawdę różnymi brzmieniami - z całą pewnością jest to coś dla nas. Przestrojenie instrumentu zajmuje sekundę i można to nawet zrobić podczas gry. Dzięki WTS możemy traktować perkusję jak zwykły instrument melodyczny.

 

[img:3]

 

Chociaż sam system ma już kilka lat, to podobnie jak inne filmy był obecny na tegorocznych targach NAMM. WTS przypomina trochę werble firmy Pearl z serii Free Floating. Wszystko dzięki temu że w korpus wpasowana jest tak naprawdę tylko maszynka werblowa, co może mieć to wpływ na lepsze brzmienie. Mniejsza ingerencja w korpus powoduje mniejsze ryzyko destrukcyjnego wpływu na korpus.

 

[img:4]

 

Dostępność tych instrumentów jest w Polsce niezbyt duża, ale możliwe że się to zmieni. Z całą pewnością znalazłoby się dużo chętnych do przetestowania tego typu rozwiązania. Nagrania demo tego sprzętu utwierdzają nas w przekonaniu, że jest to pełnoprawny instrument. Perkusja amerykańskiego producenta znajdzie zastosowanie zarówno w studio jak i na scenie.

 

[img:5]
 
Inne Akcesoria

Perkusja

Perkusisto, kolejna edycja Caban Drummer Fest już wkrótce!
Więcej wiadomości