Eros Ramazzotti wraca z płytą i na koncert w Polsce

Eros Ramazzotti wraca z płytą i na koncert w Polsce

12 czerwca 2022, 13:20

Cztery lata po wydaniu swojego ostatniego studyjnego albumu, Eros Ramazzotti ujawnia tytuł nowej płyty, zapowiada wyjątkowy koncertowy projekt oraz ogłasza regularną trasę. Wydawnictwo zatytułowane „Battito Infinito” ukaże się 16 września, natomiast 2 maja 2023 roku Eros Ramazzotti wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi.
[img:1]

Wraz z ogłoszeniem płyty, włoski gwiazdor ujawnił pierwszy singiel „Ama”, manifest odnowionej tożsamości artystycznej bijącego rekordy popularności autora piosenek, który w ciągu ponad 35 lat kariery sprzedał 70 milionów płyt i zgromadził ponad 2 miliardy odsłuchów na całym świecie.

„Battito Infinito” to międzynarodowy projekt, łączący premierę płyty, serię premierowych koncertów i nową światową trasę. Eros Ramazzotti wraca na scenę i wystąpi w pięciu najbardziej prestiżowych lokalizacjach na świecie w ramach WORLD TOUR PREMIÈRE. Zaczynając 15 września w La Maestranza w Sewilli, uwielbiany włoski wokalista, z dziesięcioma niezwykłymi koncertami otwiera nowy rozdział w swojej muzycznej podróży.

WORLD TOUR PREMIÈRE to nie tylko powrót Erosa, ale i niepowtarzalna okazja, by przedpremierowo posłuchać nowej muzyki artysty. Przez ponad 35 lat kariery włoski gwiazdor podbił serca miliony słuchaczy na całym świecie, sprzedał 70 milionów płyt i zgromadził ponad 2 miliardy streamów. W programie WORLD TOUR PREMIÈRE, oprócz utworów, które przyczyniły się do sukcesu Ramazzottiego, znajdą się nowe piosenki, których premiera planowana jest na wrzesień 2022 roku.- Pomyślałem o tych koncertach, aby w pełni świętować nowe utwory, które mają się wkrótce ukazać - tłumaczy artysta. - Zaangażowałem się w ten projekt, śledząc każdy jego etap i dbając o każdy szczegół i niuans. Na każdym z tych koncertów znajdzie się mała cząstka mnie i mojej historii. Nie mogę się doczekać, aby ponownie spotkać się z fanami, ponieważ wierzę, że to najlepszy sposób, aby stawić czoła tej skomplikowanej chwili i zacząć znowu tworzyć muzykę. Razem.

„Ama” to powrót jednego z najbardziej uwielbianych na całym świecie włoskich artystów. Przesłanie uniwersalnej miłości, hymn do wolności, zaproszenie do kochania tak, jak się chce, bez ograniczeń, granic i barier, oraz do celebrowania tego uczucia we wszystkich jego formach i obliczach. Sam Eros był mocno zaangażowany w każdy szczegół i każdy etap produkcji piosenki, która jest gotowym do wspólnego śpiewania przebojem.

Nowy singiel, inne utwory z „Battito Infinito”, jak i hity, które przyczyniły się do sukcesu Erosa uświetnią koncertowy repertuar trasy „WORLD TOUR PREMIERE”, która odbędzie się w Sewilli, Agrigento, Weronie, Atenach i Caesarei. Następnie, 30 października Włoch w ramach „BATTITO INFINITO WORLD TOUR” wyruszy z koncertami po Amerykach, by od lutego do maja 2-23 roku śpiewać na żywo dla fanów w Europie. 2 maja 2023 roku Eros Ramazzotti wystąpi w Atlas Arenie w Łodzi.

Pop

Muzyka

James Bay z piosenką „Everybody Needs Someone”
Więcej wiadomości