L-Acoustics K3: idealnie wpasowany system nagłośnieniowy

L-Acoustics K3: idealnie wpasowany system nagłośnieniowy

15 czerwca 2022, 10:40
autor: Piotr Sadłoń
Producent: L-Acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Firmy L-Acoustics nikomu z branży nie trzeba przedstawiać - to producent światowej klasy systemów nagłośnieniowych, które można zobaczyć i usłyszeć na największych koncertach na całym świecie i w najbardziej znanych salach koncertowych, teatrach i operach. Po sukcesie flagowego systemu line-array L-Acoustics K1 - oraz mniejszego, bardziej kompaktowego K2, przyszedł czas na kolejny produkt z rodziny live sound, który przygotował francuski producent - model L-Acoustics K3

 

L-Acoustics K3

System nagłośnienia L-Acoustics K3 to dwudrożny moduł line-array, oparty na dwóch głośnikach 12-calowych, czyli o takiej samej średnicy jak w systemie K2, jednak w znacznie bardziej kompaktowej obudowie. Za odtwarzanie góry pasma odpowiada 4-calowy driver. Również waga modułu jest dość istotnie mniejsza niż waga K-dwójki (43 kg), przy czym "strata" na wydajności jest niewielka - K3 jest w stanie wytworzyć maksymalny SPL na poziomie 143 dB, pokrywając pasmo od 42 Hz do 20 kHz.

System K3, w kwestii wielkości i wydajności, plasuje się pomiędzy KARA II a K2 i podobnie jak w tamtych można zmieniać jego dyspersję z 70-stopniowej na 110 stopni symetrycznie lub 90 stopni asymetrycznie. Producent deklaruje, że nadaje się świetnie do nagłośnienia wydarzeń live dla publiczności pomiędzy 1000 a 10 000 osób. riggingowy.

Precyzyjnie opracowana obudowa K3 sprawia, że system dobrze wpasowuje się w miejsca o ograniczonej przestrzeni. Zaś w przypadku bardzo dużych wydarzeń, takich jak trasy koncertowe i festiwale, K3 doskonale uzupełnia większe obudowy K1 i K2. Wersja instalacyjna K3i zapewnia równie proste wieszanie, a jednocześnie wymaganą dyskrecję podczas eventów zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. 

[img:1]

[img:2]

[img:3]
 
Systemy liniowe

Gdzie kupić?

L-Acoustics L-Acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

ROXX - Oświetlenie sceniczne dla kreatywnych
Więcej wiadomości