Lasery BeamBrush & Spectrum - Kvant na targach PL+S'22

Lasery BeamBrush & Spectrum - Kvant na targach PL+S'22

20 czerwca 2022, 13:00
Producent: KVANT
Dystrybucja: Mediam Sp. z o.o.

Firma Kvant zajmuje się od prawie 30 lat produkcją laserów, które wykorzystywane są w największych pokazach multimedialnych na świecie. Mottem Kvant jest ciągły rozwój i doskonalenie, a efekty ich pracy mogliśmy odkryć na stoisku podczas Prolight + Sound we Frankfurcie. Nowe lasery to między innymi BeamBrush  oraz seria Spectrum. Zapraszamy na wycieczkę po stoisku wspólnie z polskim dystrybutorem Kvant - firmą Mediam, a także na krótki pokaz w drugiej części materiału video.

Kvant Lasers BeamBrush oraz Spectrum 

 

Kvant BeamBrush

Kvant BeamBrush swoją nazwę wziął od tego, że można nim malować niczym pędzlem. Jest to profesjonalny pełno kolorowy projektor RGB do pokazów laserowych. Ciekawym rozwiązaniem jest fakt, że poza wszelkimi konwencjonalnymi efektami, posiada on również możliwość zmiany rozmiaru wyświetlanej wiązki w czasie rzeczywistym. Jest to unikalna funkcja umożliwiająca wyświetlanie grafik oraz animacji na zupełnie nowym poziomie.

Dzięki swojej funkcjonalności BeamBrush umożliwia, poza standardowymi zastosowaniami, odtwarzanie efektów, jakie dają ruchome głowy oraz oprawy typu wash. Dzięki temu znajduje on swoje miejsce w znacznie szerszej gamie zastosowań oświetleniowych, gdzie ograniczenia stoją jedynie przed wyobraźnią operatora.

 

[img:1]

 

Dodatkowo opcja zmiany rozmiaru wyświetlanej wiązki, zmienia również jej intensywność. Błyskawicznie przejść można z nieprzerwanej ostrej wiązki laserowej do wolumetrycznego rozmycia, wkomponowując się niemalże w efekty tworzone przez poruszające się ruchome głowy. Jest to wyrafinowane narzędzie znacznie bardziej efektywne pod względem bezpieczeństwa publiczności w trakcie pokazów. 

BeamBrush jest dostępny w wersjach 3 W, 6.8 W, 10 W i 35 W. Ponadto jest wyposażony we wszystkie zaawansowane funkcje znane z innych projektorów KVANT oraz jest kompatybilny ze wszystkimi standardowymi akcesoriami.

 

[img:2]

 

Kvant Spectrum

Nowa seria 2022 Kvant Spectrum prezentowana jest jako ostateczny rezultat niemalże 30-letniego doświadczenia firmy, połączonego z najnowszą technologią laserową oraz życzeniami profesjonalistów z całego świata. Oferowany jest w trzech wersjach: 30W ROGB, 33W RYGB oraz 45W RYGB wyposażony w pomarańczowy lub żółty OPSL.

Używany domyślnie moduł 590nm Orange OPSL zapewnia szeroką gamę kolorów oraz wysoką jasność systemu na długich dystansach. Profil wiązki dla każdego koloru jest prawie okrągły, natomiast wszystkie wiązki pasują do siebie pod względem kształtu i rozmiaru. Uzyskiwane kolory są wyraźne i czyste, bez zniekształceń wokół.

 

[img:3]

[img:4]

 

Pięknie i praktycznie zaprojektowane projektory oferują zarówno światowej klasy wydajność jak i doskonałą jakość wiązki, połączoną z szeroką gamą kolorów. Inspirujące i wszechstronne funkcje sterowania gwarantują łatwą integrację z istniejącymi systemami sterowania. 

Obudowę wykonano ze sztywnej pianki aluminiowej z amortyzowanym radiatorem, co w połączeniu z zaawansowaną kontrolą temperatury zapewnia ergonomię pracy oraz bezstresową i przyjemną obsługę. Nowy Spectrum jest o 30% lżejszy, znacznie mniejszy oraz bardziej wytrzymały od swojego poprzednika, a także większości projektorów w swojej klasie.

 

[img:5]
 
Lasery Efekty / Lasery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Mediam Sp. z o.o.

tel.: +48 12 269 29 74
Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 16:00

adres:
ul. Królowej Jadwigi 104 30-209 Kraków
Mediam Sp. z o.o.

Sklepy muzyczne > KVANT rozwiń listę sklepów

Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości