Drummers Dream Kit, czyli mały może więcej

Drummers Dream Kit, czyli mały może więcej

6 lipca 2022, 10:00
autor: Mateusz Wiewióra

Kompatybilność jest jednym z głównym wyznaczników tworzenia nowych rzeczy. Drummers Dream Kit ma być odpowiedzią na kompaktowy zestaw do zadań specjalnych. Na pierwszy rzut oka prezentuje się imponująco.

 

[img:1]

 

Całość mieści się w jedną walizkę na kółkach, która również pełni funkcję bębna basowego w tym zestawie. Cały system został tak pomyślany, aby był jak najbardziej praktyczny. Na górnej części skrzyni zamontowano otwory m.in. na werbel, tom oraz talerz. Zestaw może być przenoszony w dwojaki sposób: za pomocą rączki i kółek, lub uchwytów umieszczonych po bokach. DDK dedykowany jest głównie dla muzyków grających live w miejscach, gdzie potrzebny jest szybki transport sprzętu.

 

[img:2]

 

Firma oferuje kilka możliwości konfiguracji zestawu, a najtańszy możliwy instrument można nabyć już za około 1500 dolarów. Chcąc nabyć bardziej rozbudowaną wersję, trzeba przygotować się na wydatek około 1800 dolarów. Czy instrument jest wart swojej ceny? Biorąc pod uwagę kompaktowość i możliwość szybkiego montażu jest to ciekawa alternatywa dla klasycznych zestawów. Oczywiście należy pamiętać, że dźwięk cajonu używanego jako stopy jest dość specyficzny i nie wszędzie znajdzie swoje zastosowanie.

 

[img:3]

 

 
Zestawy perkusyjne Akustyczne

Perkusja

Limitowane zestawy zaprezentowane przez firmę Gretsch
Więcej wiadomości