VIOSO - System do mapowania i kalibracji projektorów na dowolnej powierzchni

VIOSO - System do mapowania i kalibracji projektorów na dowolnej powierzchni

27 czerwca 2022, 10:00
Producent: Vioso
Dystrybucja: Mediam Sp. z o.o.

Firma VIOSO podczas tegorocznych targów Prolight+Sound po raz kolejny zaprezentowała swój system do mapowania 3D. Firma jest dostawcą rozwiązań w zakresie oprogramowania oraz urządzeń do automatycznych multi-projekcji dla wszelkiego rodzaju projektów z wykorzystaniem projektorów.

 

 

Firma oferuje wiele różnych rozwiązań programowych w zależności od potrzeb użytkownika:

  • VIOSO Player – jest to rozwiązanie dla prerenderowanych treści, które użytkownik chce umieścić na liście odtwarzania i wyświetlać na dowolnej powierzchni. Oprogramowanie znajduje zastosowanie głównie w muzeach i pokazach na żywo.
  • VIOSO Anyblend – najpotężniejsze rozwiązanie programowe dla wszelkich wymagań związanych z dowolną powierzchnią projekcyjną oraz łączeniem krawędzi projekcji z wielu projektorów.
  • VIOSO Anyblend VR&SIM – rozwiązanie poszerzone o możliwość symulacji projekcji na dowolnych powierzchniach zintegrowana z aplikacją do zaawansowanego mapowania geometrycznego. Najlepsze rozwiązanie dla najbardziej skomplikowanych konfiguracji.
  • VIOSO Integrate – Umożliwia eksport oraz łączenie różnych serwerów multimedialnych, oraz kompatybilnych urządzeń. Daje możliwość integracji technologii autokalibracji z już istniejącym systemem multimedialnym.

 

[img:1]

 

Po za rozwiązaniami programowymi VIOSO oferuje również różnorodne rozwiązania sprzętowe, zaprojektowane tak, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Możliwe jest również zaprojektowanie własnych rozwiązań sprzętowych na bazie własnych potrzeb oraz wykorzystywanego oprogramowania. Istnieją również rozwiązania typu „wszystko w jednym”, przy których nie trzeba się martwić się o działanie jakiegokolwiek oprogramowania.

Jednym z ostatnich projektów firmy była projekcja w planetarium w Bochum (Niemcy). W Noc Planetarną, po raz pierwszy w swojej prawie 60 letniej historii Planetarium Bochum sprawiło, że przestrzeń kosmiczna stała się namacalna w sąsiednim parku. Skalibrowano 3 projektory pokrywające całą powierzchnię kuli 360º za pomocą VIOSO Anyblend i Pixera VIOSO. Pokaz odtwarzany był każdej nocy festiwalu, prezentując różne planety i elementy układu Słonecznego.

 

Udało nam się stworzyć wszechświat na ziemi i każdy mógł na chwilę poczuć się jak astronauta.

Vioso

 

[img:2]

 

Innym imponującym projektem jest „Vincent spotyka Rembrandta”. Co roku dwaj słynni malarze spotykają się podczas pokazu w XVII-wiecznym kościele Noorderkerk w Amsterdamie. Podczas 40-minutowego pokazu historia malarza ożywa dzięki technologii mapowania projekcji.

Serwery VIOSO Anystation Media obsługują 38 projektorów i wyświetlają grafikę w kilkukrotnej rozdzielczości 8K. Do projektu wykorzystano oprogramowanie VIOSO Core oraz Wings VIOSO, 6 miedia serwerów Anystation oraz 20 projektorów DP 11K 4K, 8 projektorów E-Vision 8500K, 8 projektorów E-Vision 10K, a także 2 projektory E-vision 21K.

 

[img:3]

 

Najnowszym projektem jest „Imersyjny pokój mody”. Firma Recursive Digital z pomocą firmy VIOSO stworzyła immersyjne doświadczenie oparte na projekcji ekskluzywnego sklepu z modą zlokalizowanego w Shenzhen. Celem było stworzenie doświadczeń dla klientów z interakcjami w czasie rzeczywistym, na pograniczu świata wirtualnego i fizycznego.

Konfiguracja składała się z klastra renderowanego na żywo z wykorzystaniem Unreal Engine zarządzanego przez nDisplay. Anyblend VR&SIM wykorzystano do przeprowadzenia kalibracji multi-projekcji 6 projektorów z 4 kamerami obejmującymi ściany i podłogi zakrzywionego pomieszczenia.

 

[img:4]
 
więcej: vioso.com
Mediaserwery Ekrany, tablice Projektory Multimedia

Gdzie kupić?

Vioso Vioso vioso.com

Dystrybucja w Polsce:

Mediam Sp. z o.o.

tel.: +48 12 269 29 74
Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek: 08:00 - 16:00

adres:
ul. Królowej Jadwigi 104 30-209 Kraków
Mediam Sp. z o.o.
Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości