MPC KEY 61 - Nowy syntezator klawiszowy od Akai

MPC KEY 61 - Nowy syntezator klawiszowy od Akai

27 czerwca 2022, 11:00
Producent: AKAI PROFESSIONAL

Bazując na bogatym dziedzictwie sekwencjonowania i samplowania, MPC Key 61 od Akai Professional wprowadza kolekcję 25 światowej klasy instrumentów wtyczkowych i najwyższej klasy klawiaturę, pozwalające wykorzystać prawdziwą moc dźwięku. 

Jako pierwszy w historii instrument klawiszowy MPC, łączący w sobie legendę MPC, bogatą ofertę wtyczek oraz 61-klawiszową klawiaturę półważoną, jest monumentalnym osiągnięciem w dziedzinie samodzielnej technologii muzycznej i niezwykle wszechstronnym narzędziem dla współczesnych twórców muzyki.

 

[img:4]
 

Tradycja MPC

MPC od dziesięcioleci jest główną siłą napędową współczesnej produkcji muzycznej. Dzięki precyzyjnemu sekwencjonowaniu i samplowaniu od lat definiuje utwory muzyki hip-hop, pop i elektronicznej, zajmujące czołowe miejsca na listach przebojów. Samodzielna platforma MPC bazuje na tej bogatej historii, oferując innowacyjne wtyczki do miksowania i instrumenty wirtualne, intuicyjny interfejs użytkownika oraz bogactwo technologii, które rozpieszcza współczesnego producenta muzycznego. MPC Key 61 wykorzystuje tę bogatą historię i innowacyjnego ducha, aby napisać kolejny rozdział MPC.

 

 

Siła dźwięku

Sercem MPC Key 61 są brzmienia, w tym 25 unikalnych instrumentów wtyczkowych z najnowocześniejszymi teksturami do projektowania dźwięku i barwami dla wszystkich gatunków muzycznych. Od ponadczasowego brzmienia akustycznego po futurystyczne syntezatory – pełne możliwości brzmieniowe MPC Key 61 obejmują całe spektrum harmoniczne.

 

[img:3]

 

Fabric XL to flagowy syntezator oferujący najbardziej dynamiczne i potężne silniki syntezatorowe oraz samplowane instrumenty akustyczne do produkcji współczesnej muzyki. Szeroki wybór presetów syntezatora Fabric XL jest napędzany przez rewolucyjny silnik syntezy oparty na multisamplingu, zapewniający najnowocześniejszą wydajność i brzmienie.

OPx4, potężny 4-operatorowy syntezator FM, daje ci klasyczne brzmienie FM na wyciągnięcie ręki. Dzięki przejrzystemu interfejsowi można zagłębić się w zupełnie nowy świat projektowania brzmień, efektów i parametrów, aby nadać im własny charakter.

 

[img:1]

 

Stage Piano, Session Strings, Stage EP i Organ oferują światowej klasy brzmienia wirtualnych instrumentów akustycznych i elektromechanicznych. Stage Piano to niezwykła kolekcja obejmująca fortepiany Steinway i Bechstein, zapewniająca pełną gamę bogatych brzmień fortepianowych. Session Strings to rozbudowana grupa instrumentów orkiestrowych, które stanowią tajną broń wśród narzędzi kompozytora.

Od delikatnych skrzypiec solo po potężne zespoły smyczkowe – Session Strings dostarcza wszystkiego, co potrzebne do tworzenia wielowymiarowych warstw smyczkowych pełnych głębi. Stage EP to wierne brzmienie wszystkich klasycznych instrumentów klawiszowych takich jak Rhodes, FM Electric Piano, Wurlitzer i innych, podczas gdy wtyczka Organ ryczy przez symulację głośnika Leslie z duszą potężnych organów B3.

 

 

Kompletny pakiet MPC

MPC Key 61 to pierwsze MPC, które wprowadziło 61 półważonych, dynamicznych klawiszy z aftertouch, sprawiających, że nowe instrumenty wtyczkowe ożywają. Dzięki dwóm wbudowanym wysokiej klasy przedwzmacniaczom mikrofonowym i przetwornikom AC/CA oraz zasilaniu fantomowemu MPC Key 61 zapewnia pełne doświadczenie samplowania MPC, wprowadzając nowe sposoby morfingu, kształtowania i definiowania twoich charakterystycznych brzmień za pomocą przypisywalnego kontrolera paskowego i pokręteł Q-LINK.

 

[img:7]

 

Od tworzenia własnych brzmień poprzez komponowanie i pełne nagrywanie pomysłów harmonicznych i melodycznych, aż po dostarczanie końcowych produkcji – MPC Key 61 jest najbardziej kompletnym narzędziem do produkcji muzycznej w branży dla nowoczesnych twórców muzyki.

16 dynamicznych padów perkusyjnych RGB z aftertouch zapewnia znane na całym świecie doświadczenia rytmiczne i możliwość tworzenia beatów na MPC, które nie mają sobie równych. Dzięki osobnym przyciskom transportu można bez wysiłku układać rytmy i sekwencje. Od intuicyjnego przeglądania tysięcy presetów brzmieniowych na pięknym 7-calowym kolorowym wyświetlaczu z obsługą wielu gestów, po szybkie sekwencjonowanie pomysłów i ich finalizowanie za pomocą najwyższej jakości efektów wielokrotnie nagradzanej firmy AIR Music Tech. Przypisz i kontroluj wszystkie parametry efektów za pomocą czterech pokręteł Q-LINK, działających w zakresie 360 stopi, idealnych do zapisywania automatyki w czasie rzeczywistym.

 

[img:2]

 

Dzięki szerokiemu wyborowi wejść/wyjść MPC Key 61 bezproblemowo integruje się z każdym środowiskiem studyjnym. Użyj portów USB do podłączenia urządzeń takich jak kontrolery MIDI, interfejsy audio lub dyski wymienne. 8 wyjść CV/Gate 3,5 mm zapewnia możliwość podłączenia mnóstwa sprzętu modularnego i syntezatorów, a osobne koła pitch-bend i modulacyjne dają więcej kontroli, głębi i tekstury.

Wbudowane wyjścia audio TRS 1/4" mogą być skonfigurowane jako dwa stereo lub cztery mono, podczas gdy dwa wejścia XLR/ 1/4" cala umożliwiają próbkowanie i nagrywanie źródeł sygnału mikrofonowego, instrumentalnego lub liniowego za pomocą przedwzmacniaczy o ultra czystym brzmieniu i wysokiej klasy przetworników AC/CA.

 

[img:6]

 

Brzmienie zawsze było znakiem rozpoznawczym MPC. Nasze dynamiczne i ciepłe samplowanie, unikalny swing i groove oraz precyzyjne sekwencjonowanie można było usłyszeć w niezliczonych dużych produkcjach muzycznych. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy wykorzystać to dziedzictwo, wprowadzając nowy wzorzec branżowy i dodając niezwykły zestaw instrumentów wtyczkowych oraz narzędzi produkcyjnych dla nowoczesnych twórców muzyki. MPC Key 61 wyposaża twórcę każdego gatunku muzyki w różnorodną paletę inspirujących brzmień i narzędzi do tworzenia współczesnych hitów z list przebojów, a nawet do opracowywania nowych, własnych brzmień i stylów przyszłości.

Dan Gill - Starszy menedżer produktu w firmie Akai Professional, powiedział

 

 

Najważniejsze cechy

 • 25 najnowocześniejszych instrumentów wtyczkowych

 • Ekspresyjna, 61-klawiszowa, półważona klawiatura z aftertouch

 • Wydajny czterordzeniowy procesor Arm / 4 GB RAM – nie potrzeba komputera

 • 16 dynamicznych padów perkusyjnych MPC RGB z aftertouch i funkcją Note Repeat

 • Przypisywany kontroler paskowy

 • 2 wejścia mikrofonowe/liniowe/instrumentalne z wysokiej klasy preampami mikrofonowymi

 • Wbudowany interfejs audio z wysokiej klasy przetwornikami AC/CA

 • Jasny kolorowy ekran dotykowy 7" z funkcją Multi-touch i obsługą gestów

 • Potężny 128-ścieżkowy sekwencer MIDI

 • Obsługa Wi-Fi/Bluetooth

 • 4 przypisywalne pokrętła Q-LINK

 • Koła pitch-bend i modulacyjne

 • Osobna sekcja transportu

 • Akceptuje interfejsy audio i urządzenia MIDI niewymagające instalacji sterowników

 • 4 osobne wyjścia liniowe

 • 8 ścieżek dźwiękowych

 • 8 gniazd wyjściowych CV/Gate do integracji ze sprzętem modularnym

 • Dołączony program DAW dla komputerów Mac/PC: MPC2

 

[img:5]
 
Syntezatory

Gdzie kupić?

AKAI PROFESSIONAL AKAI PROFESSIONAL www.akaipro.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > AKAI PROFESSIONAL rozwiń listę sklepów

Syntezator w mrocznej oprawie, czyli PolyBrute Noir od Arturia
Więcej wiadomości