Struny Blacksmith - Innowacja oraz doświadczenie

Struny Blacksmith - Innowacja oraz doświadczenie

8 lipca 2022, 10:00
Producent: Blacksmith
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Czasami trzeba wyjść ze strefy komfortu i spróbować czegoś nowego. Co prawda firma Blacksmith jest stosunkowo młodym graczem na rynku strun, to doświadczenie w branży gitarowej ma ogromne o czym świadczy regularna współpraca z największymi nazwami w branży. Co sprawia, że warto dać tym strunom szansę?

 

 

Blacksmith to żaden nowicjusz na rynku gitarowym. Od 1984 roku firma ta dostarcza najwyższej jakości progi takim markom jak Gibson, Fender, Ibanez, Yamaha, Godin, Larivee i wielu, wielu innym. Inżynierowie koncernu postanowili wykorzystać potężne doświadczenie w branży oraz swój wrodzony perfekcjonizm i przenieść go na grunt strun muzycznych.

 

[img:7]

 

Początki projektu polegały na obserwowaniu konkurencji i uczeniu się na ich błędach. Z czasem konstruktorzy w Blacksmith dopracowali unikalne procesy produkcyjne (o których jeszcze wspomnimy), które pozwoliły na produkowanie strun do gitar, basów czy ukulele o unikalnej jakości wykonania.

 

[img:4]

 

Na czym polega fenomen produktów Blacksmith? Jak już wspomnieliśmy, z myślą o produkcji strun powstała cała nowa infrastruktura, gdzie innowacyjne maszyny produkcyjne eliminują drgania rdzenia podczas procesu nawijania, co przekłada się na jakość produktu. Również unikalnym procesem produkcyjnym jest poddawanie strun działaniu niskich temperatur, co pozwala uzyskać bardziej jednolite brzmienie na całej długości strun.

 

[img:5]

 

Warta uwagi jest również seria Nano-Carbon, która dzięki specjalnej warstwie chroniącej strunę przed czynnikami atmosferycznymi i mechanicznymi znacząco wydłuża żywotność, rozjaśnia brzmienie oraz (co ważne) nie daje uczucia grania na powlekanych strunach. Dodatkowo, warstwa ochronna nie złuszcza się jak u konkurencji, a w przypadku strun basowych nie wpływa negatywnie na wybrzmiewanie strun. Zapraszamy na stronę producenta w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą. 

 

[img:6]
 
Struny Akcesoria gitarowe

Gitara

Gibson i Slash serwują nam gitarowy old school
Więcej wiadomości