Neumann.Berlin i Merging Technologies łączą siły

Neumann.Berlin i Merging Technologies łączą siły

6 lipca 2022, 12:00
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Niemiecka firma Neumann.Berlin specjalizująca się w produkcji sprzętu studyjnego i szwajcarska firma Merging Technologies - jeden z czołowych światowych producentów cyfrowych systemów rejestracji dźwięku o wysokiej rozdzielczości - rozpoczęły współpracę pod parasolem grupy Sennheiser. Sennheiser przejął w całości udziały Merging Technologies, dzięki czemu Neumann.Berlin poszerzy swoją ofertę wysokiej jakości rozwiązań audio.

Dzięki legendarnym mikrofonom, monitorom i słuchawkom Neumann.Berlin jest uważany za punkt odniesienia nie tylko przez profesjonalistów - takich jak studia nagraniowe i nadawcy - ale także przez półprofesjonalnych użytkowników. Neumann nadal bazuje na niezawodności i najwyższej jakości swoich rozwiązań, ale także rozszerza swoją ofertę produktów. Integracja z Merging Technologies jest częścią strategii rozwoju Neumanna.

 

[img:1]

 

Planujemy wzmocnić ofertę Neumanna, szczególnie w obszarze cyfrowych strumieni pracy, aby zapewnić naszym klientom holistyczne rozwiązania audio studyjnej jakości. Produkty i rozwiązania Merging Technologies są doskonałym uzupełnieniem portfolio produktów Neumann. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z zespołem Merging.

Ralf Oehl - Dyrektor generalny Georg Neumann GmbH

 

Merging Technologies jest jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań AD/DA, cyfrowych stacji roboczych audio, a także pionierem w tworzeniu oprogramowania obsługującego standard AES67.

 

[img:2]

 

Neumann.Berlin i Merging Technologies doskonale do siebie pasują, współpraca otwiera nowe możliwości dla obu stron. Obie firmy łączy pasja do doskonałości i dążenia do wyznaczania nowych standardów w audio.

Claude Cellier - Założyciel i dyrektor generalny Merging Technologies

 

Dotychczasowe portfolio obu firm pozostanie bez zmian. Pierwszym wspólnym produktem pod logiem Neumann będzie interfejs audio, który umożliwi doskonałą integrację rozwiązań Neumanna z cyfrową infrastrukturą.

 

[img:3]

 

Wraz z przejęciem Merging Technologies szwajcarska firma zostanie częścią Grupy Sennheiser poprzez strategiczne partnerstwo. Jej zespół składający się z około 20 osób nadal będzie znajdować się w siedzibie firmy w Puidoux w Szwajcarii, ale będzie ściśle współpracował z zespołem Neumann w Berlinie. Obie firmy widzą ogromny potencjał dla nowej współpracy, szczególnie w obszarze rozwoju i innowacji.

 

Cieszymy się, że możemy powitać pracowników Merging w ramach Sennheiser Group. Jako firma rodzinna chcemy w nadchodzących latach rozwijać się w sposób zrównoważony dzięki naszym własnym zasobom. Aby to osiągnąć, inwestujemy znacząco w nasz dział profesjonalnych rozwiązań.

Andreas Sennheiser - CEO Sennheiser Group

 

Obie strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów finansowych.

 

więcej: sennheiser.pl
Studio - akcesoria Słuchawki studyjne Słuchawki profesjonalne Słuchawki Monitory studyjne

Gdzie kupić?

Neumann Neumann www.neumann.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Neumann rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Merging Technologies www.merging.com

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Studio

Arturia prezentuje FX Collection 4
Więcej wiadomości