Nowości pro audio RCF: ART 9, AX, NX 9 i interfejsy. Słowem dużo nowości z NAMM 2022

Nowości pro audio RCF: ART 9, AX, NX 9 i interfejsy. Słowem dużo nowości z NAMM 2022

7 lipca 2022, 12:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: RCF

RCF to bardzo "płodna" firma, która na targach branżowych zawsze ma w zanadrzu kilka nowości sprzętowych. Nie inaczej było na tegorocznym NAMM-ie, gdzie zaprezetnowane zostały dwie nowe serie aktywnych zestawów głośnikowych oraz nowe interfejsy audio.

Skorowidz po nowościach RCF na NAMM 2022:

Zobacz relację NAMM z targów ze stoiska RCF

Włącz polskie napisy w Youtube

 

RCF ART 9

Pierwsza z zaprezentowanych w Anaheim seria zestawów głośnikowych to ART 9, która zastąpi serię ART 7. W skład rodziny ART 9 wchodzi w sumie 6 nowych członków: trzech opartych na głośniku 15-calowym (z różnymi driverami - 1,75", 3" i 4"), dwóch z przetwornikami 12-calowymi (z driverem 1,75" lub 3") oraz 10-calowy ART 910 A z driverem 1,75". Wszystkie zestawy wyposażone są w nowy wzmacniacz o zwiększonej do 900 W mocy RMS (z 700 W w serii ART 7), a także w przeprojektowane filtry FIR oraz funkcję Bass Motion Control, która uwalnia od konieczności filtracji górnoprzepustowej.

 

[img:1]

 

Zmienił się też wygląd zewnętrzny zestawów, a oprócz tego obudowy są wewnętrznie wzmocnione, co czyni je bardziej odpornymi na trudy podróżowania.

 

ART 9 AX - kolumny z bluetooth

Dodatkowo w ofercie RCFa pojawiła się też seria ART 9 AX, powstała na bazie serii ART 9, różniąca się od "zwykłej dziewiątki" posiadaniem na pokładzie interfejsu Bluetooth oraz szeregu przydatnych funkcji.

 

[img:3]

 

RCF NX 9

RCF zaprezentował też serię NX 9 w nowej odsłonie. W serii tej zastosowano w zasadzie wszystkie nowe funkcje, które znamy już z ART 9, a więc 900-watowy wzmacniacz, filtry FIR z nowymi algorytmami i funkcja Bass Motion Control. Zestawy z serii NX 9 mają drewniane obudowy, z punktami montażowymi M10, dzięki czemu można je montować w instalacjach stałych. Dodatkowym ułatwieniem w tym przypadku jest możliwość obracania horna o 90 stopni.

 

[img:4]

 

Do serii NX zaliczyć można też dwie kolejne nowości w ofercie RCF-a - zestawy kolumnowe NXL 24 Mk2 i NXL 44 Mk2. 24-ka zawiera cztery 6-calowe woofery i 3-calowy driver ciśnieniowy, natomiast 44-ka - trzy 10-calowe głośniki niskotonowe oraz 3-calowy driver. W porównaniu do poprzedniej wersji nowe zestawy mają obracany horn, wyposażone są też w taki jak w seriach NX 9 i ART 9 wzmacniacz o mocy RMS 900 W.

 

[img:5]

 

RCF SUB 8008 AS

Kolejna nowość to aktywny subbas SUB 8008 AS, o mocy szczytowej 4.400 W, co pozwala uzyskać 137 dB maksymalnego poziomu dźwięku. Oprócz wzmacniacza od poprzednika różni się bardziej kompaktową obudową.

 

[img:6]

 

RCF TRK PRO1 & TRK PRO2

W tematach studyjnych RCF również zaprezentował coś nowego - interfejsy audio USB: jednokanałowy TRK PRO1 i dwukanałowy TRK PRO2. Urządzenia są zasilane z szyny USB i pracują z sygnałem cyfrowym o parametrach 24 bity/192 kHz. Dzięki wytrzymałej, metalowej obudowie sprawdzą się nie tylko w studiu, ale również na stanowisku realizatora dźwięku podczas koncertów i festiwali.

 

[img:7]

[img:8]

 
więcej: www.rcf.it
Kolumny i głośniki Pełnopasmowe aktywne Subwoofery aktywne Systemy liniowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Wstęp bezpłatny - wrażenia bezcenne!  Salon Focal w Warszawie
Więcej wiadomości