EFNOTE 7x, czyli akustyczna perkusja z elektronicznym sercem

EFNOTE 7x, czyli akustyczna perkusja z elektronicznym sercem

25 lipca 2022, 09:00
autor: Mateusz Wiewióra
Producent: EFNOTE
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Niedawno opisywaliśmy dość ciekawą perkusję elektroniczną EFNOTE 7. Wraz z targami NAMM 2022 przyszedł moment na kolejną edycję o oznaczeniu 7x. Instrument jest naprawdę interesujący, zarówno wizualnie jak i brzmieniowo.

 

 

Zestaw ma zupełnie inną konfigurację od poprzednika, która nie należy do najbardziej popularnych. W skład zestawu wchodzi: bęben basowy 20 ×15", werbel 14 × 5.5", tom 11 × 8" oraz dwa floor tomy - 13 × 13" oraz 15 × 15". W kwestii talerzy mamy również dużą różnorodność. Oprócz tradycyjnych hi hat 14", crash 16", ride 20" mamy do dyspozycji naprawdę unikalny stack, składający się ze splasha 8" i talerza o zone 17".

 

[img:5]
  

Ciemna okleina prezentuje się naprawdę interesująco i sprawia wrażenie eleganckiej. Samo brzmienie bębnów jest równie ciekawe, ze względu na swoje rozmiary. Do tej pory nie było zbyt wiele instrumentów elektronicznych w tak dużych rozmiarach (oprócz Rolanda i Gewy). Problematyczne dla użytkowników mogą okazać się rozmiary tomów - 11 oraz 15. Przez takie średnice mogą być pewne problemy z zakupem naciągów. 

 

[img:6]

 

Zastosowany moduł jest niezbyt okazałych rozmiarów, ale wydaje się wydajnym i posiada kilka wbudowanych gotowych zestawów. Oczywiście istnieje możliwość wgrania własnych setów lub dostępnych na oficjalnej stronie. Możemy również łączyć się z modułem za pomocą specjalnej aplikacji. Znacząco ułatwia to personalizację brzmienia i otwiera możliwość zmiany tłumienia bębna i dźwięku. Na wstępie w module zastosowano 20 gotowych zestawów perkusyjnych, natomiast każdy użytkownik może stworzyć 80 własnych.

 

[img:7]

 

Ponadto moduł pozwala także na przechowywanie aż 128 własnych ustawień instrumentów. Producent naprawdę przyłożył dużą wagę w kwestii brzmień, dopracowując je w najmniejszych szczegółach. Dużo zestawów vintage zostało ponownie nagranych dla EFNOTE, a technologia Tru - Aco wydobywa pełną fakturę i oryginalną plastykę dźwięków.

 

[img:8]

 

Na ten moment nie jest znana jeszcze dokładna cena za zestaw. Biorąc po uwagę cenę modelu 7, która wynosi około 21 tysięcy złotych to seria 7x może kosztować w okolicach 26 tysięcy. Instrument z całą pewnością jest godny uwagi i stanowi ciekawą alternatywę dla zestawów Rolanda czy Gewy.

 

więcej: ef-note.com
Automaty perkusyjne Pady elektroniczne Triggery Moduły brzmieniowe Zestawy Elektroniczne
Rewolucja Dźwiękowa w Kosa Buena Studio
Więcej wiadomości