Samso(nowe) przydaśki dla podcastu [NAMM'22]

Samso(nowe) przydaśki dla podcastu [NAMM'22]

15 lipca 2022, 10:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Samson

Pandemia C-19 póki co odpuściła, dzięki czemu do życia powróciły targi muzyczne, a wśród nich NAMM. Jednym z wystawców podczas edycji 2022 była amerykańska firma Samson. Jej tegoroczna ekspozycja sprofilowana została pod kątem aplikacji podcastowych, albowiem ta forma aktywności internetowej mocno przybrała na sile w czasach ograniczeń pandemicznych.

Cóż więc Samson NAMM pokazał?

 

Odbiornik Samson RXD2M

Pierwszą nowością był dwukanałowy odbiornik bezprzewodowy RXD2M. Pracuje on w paśmie 2.4 GHz i wraz z nadajnikami PXD1 oraz różnego typu mikrofonami tego samego producenta stanowi kompletny system. Ma odrębne symetryczne wyjścia XLR oraz TRS 6.3 oraz 3.5 mm. Zasilanie czerpie z zewnętrznego zasilacza 5V.

 

[img:7]
Samson RXD2M

 

Interfejs audio Samson UP1

Drugą nowinką prezentowaną przez Samsona był miniaturowy interfejs audio UP1, komunikujący się z komputerem za pośrednictwem złącza USB-C. Najlepiej sprawdzi się w połączeniu z mikrofonem krawatowym lub headsetem. Obok gniazda mikrofonowego znaleźć można wyjście słuchawkowe, a włączenie trybu wyciszenia sygnalizowane jest zaświeceniem diody LED.

 

[img:8]
Samson UP1

 

Mikrofon z kamerą Samson Go Mic Video

Osoby, które podczas realizacji podcastów korzystają z pokładowego mikrofonu i kamery w komputerze, lub dopiero zamierzają rozpoczęcie przygody z podcastem, powinny zainteresować się nową wersją Go Mic Video. W pierwszym przypadku może to sprawić, że jakość prezentowanego materiału znacząco wzrośnie. W pierwotnej formie Go Mic był tylko i wyłącznie mikrofonem. W nowym wcieleniu przekształcił się w pojemnościowy mikrofon z wbudowaną stałoogniskową kamerą Full HD.

 

[img:9]
Samson Go Mic Video

 

Monitory Samson M30BT

Kolejnym eksponatem u Samsona były aktywne monitory M30BT. Jak sugeruje nazwa, są one – podobnie jak większy model M50BT - wyposażone we wbudowany interfejs Bluetooth. Jak sugeruje przedstawiciel producenta, świetnie nadają się do edycji materiału audio, w którym głównym elementem jest ludzki głos. Pod tym bowiem kątem ukształtowana została ich charakterystyka częstotliwościowa.

 

[img:10]
Samson M30BT

 

Mikrofon Samson Q9X

W ofercie Samsona pojawił się niedawno mikrofon Q9U z pokładowym interfejsem USB, jednak podczas NAMM 2022 producent prezentował jego kuzyna, również analogowy, dynamiczny, ale „bez USB”, model Q9X. Oba przetworniki mają interesujący, „radiowy” wygląd – szczególnie gdy umocowane są na wysięgniku MBA26 - niezłe brzmienie, i świetnie sprawdzą się podczas realizacji podcastów.

 

[img:11]
Samson Q9X

 

Wzmacniacz Samson HighRise

Na wypadek gdyby mikrofon nie dawał sobie rady z prawidłowym wysterowaniem interfejsu audio użytkowanego przez podcastera, Samson przygotował HighRise. Najprościej mówiąc, jest to booster, czy też wzmacniacz, pozwalający w odpowiedni sposób zwiększyć poziom sygnału.

 

[img:12]
Samson HighRise

 

Mikrofon nagłowny Samson AirLine XD

AirLine XD to z kolei nagłowny mikrofon bezprzewodowy, skonstruowany z myślą o np. instruktorach fitnessu. Transmisja kierowana jest do odbiornika podłączanego do portu USB. Port ów może się znajdować w mobilnym zestawie nagłośnieniowym bądź interfejsie audio, jak MediaTrack, czyli kolejny, i ostatni zarazem, eksponat przedstawiony przez Samsona. Jest to w zasadzie interfejs i mikser w jednym. Oprócz wejść analogowych, XLR i RCA, wyposażony jest w port USB-C, poprzez który może komunikować się z komputerem, a za jego pośrednictwem z rozmówcami znajdującymi się poza podcastowym studiem.

Jednak najczęściej występującym scenariuszem będzie wg producenta sytuacja, gdy instruktor fitnessu albo wykładowca akademicki prowadzi zajęcia w trybie online (dla studentów na kwarantannie) i „face to face” (dla zdrowych słuchaczy) w tym samym czasie. Sygnał z mikrofonu AirLine XD, transmitowany do systemu PA w sali wykładowej, może jednocześnie - poprzez port USB-C - trafiać do komputera z aplikacją streamingową. Proste i skuteczne.

 

[img:13]
Samson AirLine XD
 
Studio - akcesoria Reporterskie Mikrofony Nagłowne Zestawy mikrofonowe Pozostałe Dynamiczne Systemy bezprzewodowe Podcast i home office Rejestracja mobilna USB Interfejsy audio aktywne Monitory studyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AudiofrIQ Sp. z o. o.

adres:
Ćmielowska 15A/15 03-127 Warszawa

Sklepy muzyczne > Samson rozwiń listę sklepów

MAUI G3: kolumna aktywna, która może być Twoim bingo!
Więcej wiadomości