Stagg - Gdy twój katalog ma grubość książki telefonicznej...

Stagg - Gdy twój katalog ma grubość książki telefonicznej...

1 sierpnia 2022, 15:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Stagg
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Siedziba firmy Stagg mieści się w Belgii. Oferta tego producenta jest przebogata i obejmuje szerokie spektrum wyrobów w bardzo przystępnych, „budżetowych” cenach - instrumenty muzyczne, od kastaniet po kontrabasy elektryczne, od gitar akustycznych i elektrycznych po puzony, a także wszelkiej maści „garmażerkę”, jak ławki fortepianowe, statywy na keyboardy czy kable, tunery i metronomy, na nagłośnieniu skończywszy.

Odbyliśmy wycieczkę po stoisku Stagg na targach Namm w towarzystwie Toma Robinsona, na którą serdecznie zapraszamy. 

Nowości na stoisku Stagg:

 

Ciekawe nowości od Stagg na NAMM 2022

 Włącz polskie napisy w Youtube

Jest tego masa… Stąd przypuszczenie, iż gro z tej oferty to produkty brandowane przez Stagga, ale pochodzące od wytwórców kooperujących. Nie jest to niczym niezwykłym i z podobną sytuacją spotykamy się nie tylko w branży muzycznej. Nie nam jednak zajmować się polityką. A co nowego?

 

[img:1]
Stagg SA25

 

Gitary Stagg

A więc na początek gitary. Akustyczny model SA25, który pojawił się na rynku już dwa lata temu, doczekał się nowej wersji, ze świerkową płytą rezonansową oraz mahoniowymi boczkami i plecami. Gitary te dostępne są w rozmiarach dreadnought, auditorium i travel.

 

[img:2]
Stagg SCL70

 

Nowością w katalogu jest nieduży instrument SCL70. Pudło rezonansowe w całości wykonane jest z drewna mahoniowego, zaś klucze cechują się wyjątkowo ładnym wyglądem. W departamencie gitar elektrycznych nowością jest model SET-60, wzorowany na Telecasterze Fendera i z deską pokrytą białym lakierem.

 

[img:3]
Stagg SET-60

 

[img:4]
Stagg SES-55

 

Jednym z wielu modeli wzorowanych na Stratocasterze jet zaś SES-55. Instrument ten oferowany jest w sześciu wariantach kolorystycznych i wyposażony w gryf z klonu. Klonowy gryf otrzymała też gitara basowa SBJ-30, dla której pierwowzorem był Fender Jazz Bass.

 

[img:5]
Stagg SBJ-30

 

Talerze perkusyjne Sensa Exo

Pozostając w temacie instrumentów, warto wspomnieć jeszcze o nowej serii blach perkusyjnych Sensa Exo. Są to talerze o jasnym i niezbyt ciężkim brzmieniu. Seria obejmuje blachy wszelkiego typu – crash, splash, ride, hihat oraz bell - i w kilku rozmiarach.

 

[img:6]

[img:7]
Stagg Sensa Exo

 

Akcesoria dla pianistów

Kolejną nowinką Stagga, ale z zupełnie innej działki, jest PBH 390. Pod oznaczeniem tym kryje się ławka dla pianistów, z hydraulicznie, a więc zupełnie bez użycia siły, regulowaną wysokością siedziska. Stagg oferuje tę i inne ławki w różnych wykończeniach, zarówno kolorystycznych, jak i tapicerskich.

 

[img:8]
Stagg PBH 390

 

Bezprzewodowe kolumny głośnikowe AS (bluetooth)

AS to nowa seria aktywnych zestawów nagłośnieniowych, noszących logo Stagg. Obejmuje cztery modele – z 8-, 10-, 12- i 15 calowym głośnikiem niskotonowym. Każdy wyposażony jest w pokładowy interfejs Bluetooth i media player z portem USB, a największy, 15-calowy model ma moc maksymalną ok. 400 W. Dostępne są wersje z zasilaniem wyłącznie sieciowym oraz z sieciowym i bateryjnym. Producent przewiduje, że największą popularność seria AS zyska wśród nabywców z rynku edukacyjnego.

 

[img:9]

[img:10]

[img:13]
Stagg AS

 

Słuchawki

Ostatnią nowością, o której tu wspomnimy, są odświeżone modele słuchawek SHP-2300H, SHP-3000H oraz SHP-5000H. We wszystkich układ magnetyczny bazuje na magnesie neodymowym, a membrany przetworników mają średnicę 40 milimetrów. I jest jeszcze coś, czym Stagg chwali się m.in. w kontekście wspomnianych słuchawek – otóż zdecydowano się zaniechać pakowania ich w plastikowe blistry i, co więcej, stosować plastikowe opakowania w ogóle. To bardzo słuszna i zasługująca na naśladownictwo decyzja!

 

[img:11]

[img:12]
Stagg SHP
 
Talerze Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Pełnopasmowe aktywne Słuchawki Słuchawki konsumenckie Kompaktowe do muzyki Basowe Akustyczne Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > Stagg rozwiń listę sklepów

Dynacord V600:2 - wzmacniacz instalacyjny uszyty na miarę