Nowe nagłośnienie dBTechnologies prosto z NAMM 2022

Nowe nagłośnienie dBTechnologies prosto z NAMM 2022

14 lipca 2022, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: dBTechnologies

dBTechnologies, włoski producent systemów nagłośnieniowych, przywiózł ze sobą na wystawę NAMM 2022 do Anaheim sporo nowości. Wśród nich znalazło się i coś dla instalatorów - nagłośnienie instalacyjne serii IS, dla zespołów czy DJ-ów w postaci nowych kolumn i systemu FIFTY LINE, jak i dla profesjonalnych firm nagłośnieniowych i rentalowych - seria VIO.

 Nagłośnienie dBTechnologies na NAMM 2022

 

dBTechnologies IS

Zacznijmy od tych pierwszych, a więc od instalatorów. Dla nich dedykowana jest nowa seria IS, w skład której wchodzą trzy kompaktowe szerokopasmowe zestawy głośnikowe, zbudowane w oparciu o przetworniki koaksjalne - IS4T (4"), IS5T (5") i IS6T (6"), dwa nieco większe zestawy, wyposażone w dwa przetworniki 5" (IS25T) i 6" (IS26T), uzupełnione w górze pasma przez 1-calowy driver ciśnieniowy oraz dwa subwoofery: IS8S (wyposażony w pojedynczy głośnik o średnicy 8") oraz IS12S (z pojedynczym głośnikiem 12-calowym).

Wszystkie urządzenia z serii IS są zestawami pasywnymi, do których sygnał ze wzmacniacza można podawać albo za pośrednictwem złączy Speakon, albo Phoenix. Głośniki dostępne są w kolorze czarnym lub białym.

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

 

dBTechnologies FIFTY LINE

Dla zespołów, DJ-ów i mniejszych firm nagłośnieniowych dedykowana jest nowa seri FIFTY LINE, składająca się aktualnie z dwóch członków: subwoofera FIFTY SUB i "górki" FIFTY TOP. FIFTY LINE to klasyczny stakowany system, w którym na subbasie stawiamy "TOP-a", uzyskując pełnopasmowy system nagłośnieniowy do klubów, średnich sal lub małych plenerów. Oba zestawy z rodziny FIFTY LINE są aktywne, dysponujące wbudowanym wzmacniaczem o mocy 1.600 W RMS.

FIFTY SUB wyposażony jest w pojedynczy głośnik 15", zaś FIFTY TOP dysponuje czterema przetwornikami 10-calowymi i dwoma driverami 1,4" z 3-calową cewką. Maksymalny SPL systemu to aż 137 dB. System można rozszerzać stakując kolejny TOP jeden na drugim, podwieszając zestawy szerokopasmowe lub też dostawiając kolejny system FIFTY LINE obok już stojącego "słupka" FiFTY LINE.

 

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

dBTechnologies VIO

Nowości pojawiły się też we flagowej rodzinie VIO. Pierwszą z nich jest nowy subwoofer S218F. Jest to w zasadzie nowa wersja subwoofera S218, która została doposażona o hardware, pozwalający na podwieszanie suba - maksymalnie można podwiesić do 14 takich subów na flybarze DRK-218F.

 

[img:7]

[img:8]

[img:9]

 

dBTechnologies VIO X

Z kolei do serii VIO X dołączył nowy moduł - VIO X206 - który występuje w dwóch wersjach: jako moduł line array, oferując dyspersję 100 x 15 stopni lub jako źródło punktowe, o dyspersji 60 x 90 stopni, do tego z możliwością obracania horna. Cała gama akcesoriów do X206 pozwala na różnorakie konfiguracje - od korzystania z pojedynczych zestawów (jako frontfil czy małe nagłośnienie), poprzez dwu-trzymodułowe klastry, po wielomodułowe grona line array. Podwójna rama pozwala nawet na wieszanie całego systemu - subbasów i górek, jednych za drugimi, lub dwóch gron subbasów, co pozwala na stworzenie podwieszanego systemu subów w układzie end-fired. Tym subwooferem, który jest dedykowany do współpracy z modułami X206 jest S115, zbudowany w oparciu o pojedynczy przetwornik 15-calowy.

 

[img:10]

[img:11]

[img:12]

 

Ostatnim nowym członkiem rodziny VIO jest L1610 - trójdrożny moduł systemu line array w układzie symetrycznym. Moduł dysponuje dwoma przetwornikami niskotonowymi średnicy 10" (cewka 2,5") oraz koaksjalnym układem średnio-wysokotonowym, na który składa się 4-calowy przetwornik MF i driver ciśnieniowy z cewką 2,5", zamontowane razem we wspólnym falowodzie. Maksymalny SPL L1610 to aż 141 dB, a jego dyspersja w płaszczyźnie horyzontalnej wynosi 100 stopni. Moduł zasila wbudowany wzmacniacz DigiPro G4 klasy D, o mocy 1.600 W RMS.

 

[img:13]
 
Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne Systemy liniowe Subwoofery aktywne Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

dBTechnologies dBTechnologies www.dbtechnologies.com

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy
Top Of The Top Sopot Festival 2022 (wywiady)
Więcej wiadomości