Gibson i Rex Brown prezentują sygnowany bas

Gibson i Rex Brown prezentują sygnowany bas

20 lipca 2022, 12:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Metalowe media huczą od plotek o rzekomym reunionie zespołu Pantera, a w międzyczasie firma Gibson prezentuje bas sygnowany przez Rexa Browna, basistę legendarnego kwartetu z Teksasu. Jedno jest pewne - ten instrument stworzony został do grania metalu.

 

  

Gibson Rex Brown Signature Thuderbird to bas sygnowany przez legendarnego basistę takich zespołów jak Pantera czy Down. Konstrukcyjnie nie ma tu większych zaskoczeń - mahoniowy korpus i gryf wieńczy palisandrowa podstrunnica. Zdecydowanie nie oszczędzano na akcesoriach o czym świadczy siodełko Graphtech, osprzęt Hipshot (mostek oraz klucze), a także Drop D Xtender

 

[img:2]

 

Sercem instrumentu jest duet przetworników Rexbucker Thunderbird Humbucker, które sterowane są dwoma potencjometrami volume oraz master tone. Potencjometr master tone wyposażony został ponad to w funkcję push/pull kontrolującą tryb pracy przetworników (Active/Passive). Wisienką na torcie jest wykończenie tego Thunderbirda - nitrocelulozowy, czarny lakier doskonale komponuje się ze złotym osprzętem. 

 

[img:1]
 
Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Gitara

Baryton i thinline Tele od Harley Benton
Więcej wiadomości